Tarnów ma budżet - Unia ma pieniądze
access_time 2009-12-21 12:40:19
Emocje były mniejsze niż się spodziewano. Radni Miasta Tarnowa jednomyślnie przyjęli poprawki do budżetu uwzględniające m.in. zwiększenie nakładów na sport kwalifikowany o 300 tysięcy zł, na modernizację stadionu o 300 tys., a także przeznaczenie 150 tys. na budowę boiska na Osiedlu Westerplatte.

Po przyjęciu poprawek odbyło się głosowanie nad przyjęciem całego budżetu. W tym głosowaniu radni PiS (9 osób) wstrzymali się od głosu, a pozostałych 14 radnych było za. Budżet na następny rok zakłada przeznaczenie kwotę 700 tys. zł na sport kwalifikowany (przy 300 tyś w latach 2008 i 2009), 600 tys. na remont stadionu Miejskiego. Najwięcej pieniędzy pochłoną prace przy budowie Ponadregionalnego Centrum Sportowego przy ul. Piłsudskiego (9,4 mln zł).

Powstaną nowe boiska - na Osiedlu Zielonym „Orlik” i kilka „Orlików plus” (m.in. przy SP 8, SP 9 i Pałacu Młodzieży). Planowany jest też remont hali sportowej przy ul. Gumniskiej ( ok. 1 mln). Na sport i rekreację przeznaczono około 21 mln zł, czyli dwukrotnie więcej niż w obecnym 2009 roku.

Podczas dzisiejszej debaty radni wielokrotnie poruszali kwestie sportu, modernizacji stadionu, a także losu drużyny piłkarskiej. Przyznane pieniądze na sport kwalifikowany pozwalają mieć nadzieje, że żadna drużyna, w tym piłkarska Unii Tarnów nie zostanie wycofana z rozgrywek ligowych. Na konkretny podział środków musimy poczekać. Władze miasta Tarnowa, jak i nasi samorządowcy wielokrotnie dziś deklarowali, że sprawy sportu zostaną jeszcze poruszone podczas debaty poświęconej problemom tarnowskiego sportu. Może już z udziałem kibiców, którzy postanowili odwołać przyjście na dzisiejsze głosowanie, aby nie wywierać nadmiernej presji na radnych. W dniu dzisiejszym uczyniono pierwszy krok ku uzdrowieniu sytuacji w tarnowskiej Unii. Duża w tym zasługa Prezydenta Ryszarda Ścigały oraz Radnego Roberta Wardzały, którzy wykazali duże zaangażowanie.

Głosowanie nad budżetem Tarnowa 2010
Info: ZKS Unia Tarnów

Komentarze...