TVP wsparła „Ich lepsze jutro”
access_time 2009-12-21 14:05:20
Mika Urbaniak – córka Michała Urbaniaka i Urszuli Dudziak – walczyła w finale teleturnieju „Jaka to melodia?” o pieniądze dla tarnowskiego Stowarzyszenia „Ich lepsze jutro”. Specjalny odcinek popularnego programu telewizyjnej Jedynki w minioną niedzielę przyniósł – po odliczeniu podatku – ok. 13 tys. zł. Środki w całości zostaną przeznaczone na otwarcie Specjalistycznego Centrum Rehabilitacji przy ul. Pułaskiego 91 w Tarnowie.

Muzykalna rodzina – Urszula Dudziak oraz Mika i Michał Urbaniakowie – wystąpili w przedświątecznym specjalnym odcinku popularnego teleturnieju. Oprócz ich zmagań można było zobaczyć występy polskich i zagranicznych wykonawców. Śpiewali i tańczyli: Garou, grupa taneczna Volt, Kombii, Rico Sanchez oraz zespół muzyczny pod kierownictwem Dariusza Janusa.

Po emocjonującej walce, w półfinale znalazła się Mika i Michał Urbaniakowie, a w finale – Mika. Łącznie cała trójka wygrała 14 tys. 640 zł, co po odliczeniu podatku dało ponad 13 tys. zł. Taka kwota zostanie przekazana do Tarnowa na konto Stowarzyszenia „Ich lepsze jutro”, które wiosną przyszłego roku otwiera Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci.

Przy ul. Pułaskiego 91 znajdą się sale do zajęć logopedycznych, psychologicznych, rehabilitacji ruchowej. Będzie tam prowadzona dogoterapia i arteterapia - specjalny program nowoczesnego oddziaływania na zmysły dzieci z dysfunkcjami intelektualnymi. Lokal o powierzchni blisko stu metrów będziemy wynajmować od Gminy Miasta Tarnowa. Władze miasta, doceniając nasze profesjonalne działanie, zgodziły się na wynajem na korzystnych warunkach.


Info: Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro”

Komentarze...