Piesi ofiarami wypadków w regionie
access_time 2009-12-23 16:42:39
Wczoraj doszło aż do trzech zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. W jednym wypadku zawinił sam pieszy - miał ponad 2.8 promila alkoholu we krwi.

Wczoraj o godz. 22.25 w Tuchowie na ul. Mickiewicza, kierujący Fiatem Ducato, 23-letni mieszkaniec miejscowości Szymbark, jadąc od Tarnowa w kierunku Gromnika potrącił leżącego na jezdni 37-letniego mieszkańca Siedlisk. Mężczyzna leżał na pasie, po którym poruszał się samochód. Doznał on złamania kości uda i podudzia, przebywa w tarnowskim szpitalu. Nie był trzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Kierujący samochodem był trzeźwy.

O godz. 18.15, 26-letni mieszkaniec Woli Rzędzińskiej jadąc ul. Krakowską w Tarnowie w kierunku centrum miasta potrącił niepełnosprawnego pieszego, który przechodził przez jezdnię, o kulach w miejscu niedozwolonym. Pieszy, 57-latek bez stałego meldunku doznał złamania kości podudzia obu nóg. Obydwaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Do wypadku doszło także wczoraj o godz. 10.26 na wjeździe pod dom handlowy „Świt” w Tarnowie. Jadąca ulicą Krakowską srebrnym Oplem Corsą kobieta, wykonując manewr skrętu w prawo potrąciła przechodzącą przez wjazd na parking „Świtu” 86-letnią mieszkankę Koszyc Małych. Kierująca odjechała z miejsca zdarzenia. Piesza doznała wstrząśnienia mózgu, otarć naskórka i obrzęku twarzy.

Policja poszukuje kierującej srebrnym Oplem Corsą kobiety. Numer rejestracyjny pojazdu, którym się poruszała rozpoczyna się literami KT. Apelujemy do świadków, osób które posiadają informacje o wypadku i które ewentualnie pomagały potrąconej kobiecie o kontakt telefoniczny z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie pod numerem tel. 014 628 2225 lub pod całodobowym alarmowym numerem 997.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...