Z cyklu „Młody Jazz” – Koncert Nail Quartet - Rozwiązanie konkursu!
access_time 2010-03-26 09:25:06
Jeden z nielicznych polskich zespołów jazz-fusion, w którego skład wchodzą wyłącznie kobiety – Nail Quartet wystąpi w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury w ramach projektu „Młody Jazz”. Wszystkie instrumentalistki mają już niemały, jak na swój wiek dorobek artystyczny. Do najświeższych zdobyczy należy indywidualny sukces dwudziestoletniej Leny Romul (sax), która wraz ze swoim kwintetem zajęła pierwszą lokatę na Jazz Juniors ’09. Koncert odbędzie się w TCK - 26 marca. Rozwiązanie konkursu - dwuosobowe zaproszenie rozlosowane!

W 2008 roku NAIL QUARTET zostały finalistkami Krokus Jazz Festival (przewodniczącym Jury był Wojciech Karolak). Podczas ich koncertu promocyjnego jako gość specjalny wystąpiła Lidia Kopania, reprezentantka Polski na konkursie Eurowizji 2009, laureatka I nagrody Festiwalu Top Trendy 2006, wokalistka nominowana do opolskiej "Superjedynki". Koncert okazał się ogromnym sukcesem - prestiżowy klub Blue Note wypełnił się do ostatniego miejsca.

Dyrygent i aranżer Zbigniew Górny uznał Nail Quartet za poznański talent godny promowania - koncert w ramach Poznańskiej Sceny Muzycznej odbył się w maju 2009. Występowi towarzyszyła promocja w telewizji WTK i Radiu Merkury. Po koncercie Głos Wielkopolski napisał o zespole: "Nail Quartet to jedna z nadziei młodego polskiego jazzu". Wkrótce potem Wojtek Pilichowski wyróżnił basistkę zespołu, Natalię Brzozowską, zapraszając ją - wraz z Nail Quartet - na składankę basową No Bass No Fun II, promującą jego zdaniem najzdolniejszych młodych basistów. Nagrania zespołu przewidziane są na wrzesień 2009.

Również w maju 2009 zespół zdobył Grand Prix na Przeglądzie Regionalnym FAMA 2009 we Wrocławiu. Aktualnie Nail Quartet koncertuje w Polsce i za granicą.

Od początku powstania grupa budzi żywe zainteresowanie publiczności i mediów. Młode, pełne wdzięku, a zarazem bardzo zdolne instrumentalistki dostrzegło również środowisko jazzowe zapraszając Nail Quartet do współpracy przy ciekawych projektach.

Muzyka NQ powstawała pod wpływem takich formacji, jak m.in.: Steps Ahead, Yellowjackets, Dave Weckl Band, Spyro Gyra, Alain Caron, Uzeb, Toto, Dennis Chambers, i wielu, wielu innych fantastycznych grających kobiet.Nail Quartet wystąpi w składzie:

Natalia Brzozowska – gitara basowa
Agnieszka Matuszczak - perkusja
Iza Effenberg - wibrafon
Lena Romul – saksofon

Koncert "NAIL QUARTET"

26 marca 2010, godz. 19.30, Piwnice TCK, Tarnów- Rynek 5.

Bilety w cenie 9 zł do nabycia w TCK, Tarnów-Rynek 5.

Rozwiązanie konkursu!Wśród nadesłanych zgłoszeń wylosowaliśmy osobę, która otrzymuje dwuosobowe zaproszenie na dzisiejszy koncert w TCK. Zaproszenie otrzymuje:

- Rafał Ludwa.

Zaproszenie można odebrać w Biurze Obsługi TCK, przed koncertem. Dodatkowo zwycięzca otrzyma informację drogą mailową, dotyczącą odbioru zaproszenia.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na koncert!


Informacje: www.tck.pl oraz tel.: 14 6 888 888

Komentarze...