"Topimy lody" z Galerią Tarnovia
access_time 2010-03-19 15:39:37
Kalendarzowa wiosna już za 2 dni, a za oknem ciągle chłodno. Nie czekając na pierwsze oznaki wiosennej aury, Galeria Tarnovia podjęła wyzwanie, by przegonić zimę i ogłosiła wiosenny konkurs pt. „Topimy lody”. Do akcji poskromienia mrozów zostały zaproszone dzieci z tarnowskich przedszkoli. Ilość zgłoszonych prac przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Konkurs pt. „Topimy lody” polegał na wykonaniu marzanny, symbolu przemijającej zimy, a jednocześnie zwiastunie wiosny. W ciągu 2 tygodni, między 8 a 19 marca br. przedszkolaki z tarnowskich przedszkoli stworzyły prawdziwe dzieła sztuki. Do czwartku, 18 marca spłynęło ponad 50 prac!

Każda grupa przedszkolaków, która zgłosiła swoją marzannę do konkursu „Topimy lody” w terminie do 19 marca, zostanie obdarowana upominkami w postaci zestawów edukacyjno-piśmienniczych. Za wykonanie najładniejszej marzanny zwycięska grupa przedszkolaków otrzyma nagrodę główną – telewizor plazmowy wraz z DVD i zestawem bajek.

Finał konkursu odbędzie się 22 marca (poniedziałek) o godz. 11:00 w Galerii Tarnovia, ul. Krakowska 149, Tarnów. Wówczas organizatorzy konkursu ogłoszą wyniki i wręczą upominki przedszkolakom. Wszystkie marzanny będzie można oglądać podczas tygodniowej wystawy, w terminie od 20 do 27 marca br. na terenie Galerii Tarnovia.

Komentarze...