"Lourdes" w Millennium Studio (22 marca)
access_time 2010-03-20 14:05:36
22 marca (poniedziałek) zapraszamy do Kina Millennium na projekcję w ramach Millennium Studio. Prezentowany film opowiada historię pielgrzymki do Lourdes. Wśród pielgrzymów znaleźli się zarówno ludzie cierpiący na różne schorzenia, jak i zdrowi. Wyruszają w tę podróż w nadziei, że znajdą lekarstwo na swe dolegliwości lub spokój ducha.

Główna bohaterka, Christine, cierpi na nieuleczalną chorobę, która przykuła ją do wózka inwalidzkiego. Towarzyszymy jej podczas tej wędrówki, odkrywając za jej pośrednictwem Lourdes i doświadczając jej głodu towarzystwa innych ludzi. Choroba skazała ją na życie w izolacji, z której teraz próbuje uciec.

Z jednej strony „Lourdes” ukazuje wiarę w łaskawego i wiecznego Boga, z drugiej zaś prezentuje nam świat rządzący się mglistymi i arbitralnymi zasadami. Lourdes to okrutna opowieść - sen lub koszmar. Chorzy i umierający z całego świata wyruszają tam, by odzyskać zdrowie. Liczą na cuda, bo właśnie w Lourdes nadal się one zdarzają. Bóg jest jednak kapryśny - daje i odbiera w zależności od swych zachcianek, a my nie mamy szans na przeniknięcie jego planów. Lourdes jest miejscem, które tętni wiarą w cuda - synonimem nadziei, otuchy i ozdrowienia dla zdesperowanych i umierających.

Lourdes

Reżyseria: Jessica Hausner Scenariusz: Jessica Hausner Zdjęcia: Martin Gschlacht Obsada: Gilette Barbier, Gerhard Liebmann, Lea Seydoux Gatunek: dramat, Austria, Francja, Niemcy, 2009, 96 min.

Kino Millennium: 22.03.2010
Czas trwania: 96 minut
Seans o godzinie: 20.00
Bilety indywidualne: 10 złotych.


Info: Kino Millennium

Komentarze...