Media Karting Liga – runda IV
access_time 2010-04-06 15:12:02
Dwunastu zawodników stanęło do walki w poniedziałkowych zawodach kartingowych – poniedziałek 29 marca 2010 roku. Te z kolei stały pod znakiem osłabień dla jednych, wzmocnień dla drugich i niesamowitej walki na torze. Niestety i tym razem zawodników nie opuszczał pech.
Zwyczajowo zawody zostały rozpoczęte treningami. W ich trakcie jeden z najlepszych czasów tego dnia uzyskał Michał Żurowski z redakcji sportowytarnow.pl. Nie było to zaskoczeniem, gdyż we wszystkich poprzednich edycjach spisywał się znakomicie, jednak z różnych powodów wyniku nie udawało się dowieźć do mety. Pomimo długiego oczekiwania, na torze kolejny raz nie pojawiła się część zawodników mogąca tworzyć znakomity trzon tabeli: Damian Mika z Eska Tarnów oraz Łukasz Rozborski z uniatarnow.pl. Nie pomogły starania Przemka Tomasika i na starcie nie pojawił się również żaden z jego redakcyjnych kolegów, co jak się później okazało, prawdopodobnie podłamało tego znakomitego kierowcę. Ambicja i chęć udowodnienia, że i w pojedynkę można walczyć z innymi teamami okazały się zgubne.
 
W sesji kwalifikacyjnej wspomniany już reprezentant portalu sportowytarnow.pl ponownie udowodnił, iż będzie dzisiaj walczył ze wszystkich sił. Jego czas udało się poprawić jedynie dwóm zawodnikom – notującemu fenomenalne czasy w tym dniu Przemkowi Tomasikowi i Mateuszowi Śliwie. Z dalszych miejsc w finale A wystartowali Marcin Golec z muzycznytarnow.pl, osamotniony Kamil Zyznar z tarnow.net.pl oraz kolejny „jedynak” Tomek Piszczek z Eski.
 
Do finału B zakwalifikowali się w kolejności: debiutanci - Jakub Ostafil oraz Marcin Czosnyka ze sportowytarnow.pl, a także Michał Koziara z uniatarnow.pl, Katarzyna Kuraś i Katarzyna Siwiec z intermaks.pl oraz Mirek Biedroń z RDN Małopolska.
 
W finale A już przed pierwszym zakrętem na czoło stawki wysforował się Mateusz Śliwa. Walka „zderzak w zderzak” trwała nieprzerwanie do 6 okrążenia, kiedy tuż przy wyjściu na prostą doszło do karambolu, w którym uczestniczyli niemal wszyscy zawodnicy. Konsekwencji uniknął tylko jadący na pierwszym miejscu Mateusz Śliwa oraz Marcin Golec, który skrzętnie wykorzystał sytuację rywali i przeskoczył na drugie miejsce. Za nim w pogoń udał się Kamil Zyznar z tarnow.net.pl, ale nie udało mu się dogonić reprezentantów portalu muzycznytarnow.pl.
 
W finale B doskonale poradził sobie jadący z trzeciego pola Michał Koziara z uniatarnow.pl. Druga, po dobrej i płynnej jeździe na metę dotarła Katarzyna Kuraś. Na ostatnim premiowanym awansem miejscu znalazł się Marcin Czosnyka, zmieniając w finale A swojego drużynowego kolegę.
 
Finały „odwrócone” również dostarczyły zawodnikom wielu emocji, zwłaszcza, że do niższego finału spadli zawodnicy z czoła tabeli. Tym razem zmagania na pierwszej pozycji zakończył Przemek Tomasik, drugi był Michał Żurowski, a trzeci Tomek Piszczek z ESKA Tarnów.
 
W finale A walki również nie zabrakło. Liderzy poprzedniej odsłony tej rywalizacji tradycyjnie stanęli na starcie za awansującymi zawodnikami. Już na pierwszych zakrętach na drugie miejsce wysforował się Kamil Zyznar z tarnow.net.pl. Duet portalu muzycznytarnow.pl w tym biegu błysnął wyjątkową jak na tą dyscyplinę drużynową jazdą, wspólnie blokując i wyprzedzając kolejnych zawodników. Na mecie pierwszy był Kamil Zyznar, który przez połowę biegu musiał bronić swojej pozycji przed zaciekle atakującym Mateuszem Śliwą. Trzecie miejsce przypadło Marcinowi Golcowi.
 
W „generalce” na prowadzeniu umocnił się Mateusz Śliwa. Fotel wicelidera samodzielnie objął Marcin Golec, trzeci nadal jest Przemek Tomasik.
 
Drużynowo nieprzerwanie liderem jest muzycznytarnow.pl przed ESKA Tarnów i TIME Gazeta Krakowska. Jednak te dwie osłabione drużyny są mocno gonione przez pozostałe załogi, zwłaszcza  dysponujące dwoma zawodnikami. Bardzo niewielkie różnice punktowe pomiędzy teamami z miejsc 1-5 zapowiadają bardzo duże emocje w kolejnych zawodach. Na ostatniej pozycji RDN Małopolska dysponująca jedynie poniedziałkową zdobyczą Mirka Biedronia.
 
Pechowcami dnia została trójka zawodników, którzy najbardziej ucierpieli w karambolu pierwszej odsłony finału A: Michał Żurowski, Tomek Piszczek i Przemek Tomasik.
 
(matt)
 
Czasy kwalifikacji:
Przemek Tomasik       31,54
Mateusz Śliwa            32,94
Michał Żurowski        33,28
Marcin Golec              33,34
Kamil Zyznar             33,42
Tomek Piszczek          33,57
 
Jakub Ostafil              33,71
Marcin Czosnyka       34,07
Michał Koziara           34,26
Katarzyna Kuraś        34,71
Katarzyna Siwiec       34,80
Mirek Biedroń            36,46
 
Finał A
1. Mateusz Śliwa
2. Marcin Golec
3. Kamil Zyznar
4. Michał Żurowski
5. Tomek Piszczek
6. Przemek Tomasik
 
Finał B
1. Michał Koziara
2. Katarzyna Kuraś
3. Marcin Czosnyka
4. Katarzyna Siwiec
5. Mirek Biedroń
6. Jakub Ostafil
 
FINAŁY ODWRÓCONE
Finał A
1. Kamil Zyznar
2. Mateusz Śliwa
3. Marcin Golec
4. Marcin Czosnyka
5. Michał Koziara
6. Katarzyna Kuraś
 
Finał B
1. Przemek Tomasik
2. Michał Żurowski
3. Tomek Piszczek
4. Jakub Ostafil
5. Mirek Biedroń
6. Katarzyna Siwiec
 
 
fot. Karolina Wenc & Kamil Zyznar
Komentarze...