Sto sześćdziesiąt bezdomnych osób na "Śniadaniu Wielkanocnym"
access_time 2010-04-08 12:46:22
Sto sześćdziesiąt bezdomnych osób skorzystało z zaproszenia na śniadanie wielkanocne, które już po raz trzeci zorganizował tarnowski radny Robert Wardzała, Towarzystwo Powszedniej Pomocy „Serce” oraz wolontariusze z Pałacu Młodzieży. – Tak duże zainteresowanie pokazuje, że takie inicjatywy mają sens – komentuje radny Wardzała.

Zaproszenia do udziału w śniadaniu przekazywali zainteresowanym wolontariusze. Docierali przede wszystkim do osób bezdomnych, którym nie dane jest spędzać świąt w rodzinnych domach. W zdecydowanej większości przyjmowano je z życzliwością, a o zainteresowaniu najlepiej świadczy frekwencja.

Stołówka OHP w Tarnowie wypełniła się do ostatniego miejsca i w środę przed południem wszyscy razem mogli usiąść przy jednym stole ciesząc się choćby namiastką świątecznej atmosfery.

Po raz kolejny z zaproszenia skorzystał wiceprezydent Tarnowa Henryk Słomka-Narożański, a o wielkanocną atmosferę zadbał ks. Zdzisław Góra, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny. Przy jednym stole z bezdomnymi usiadł także Stanisław Olszówka z Pałacu Młodzieży, który ponownie włączył się w organizację spotkania.


Info: Organizatorzy

Komentarze...