"Miasteczko Tarnów"
access_time 2010-04-09 08:29:34
"Miasteczko Tarnów" to projekt przygotowany przez Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Pałac" we współpracy z Pałacem Młodzieży w Tarnowie, współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Inspiracją był XIX wieczny Tarnów-miejsce niezwykle interesujące, gdzie w granicach Cesarstwa Austro-Węgierskiego spotykały się różne kultury i narodowości. Polacy, Żydzi, Niemcy i Czesi, którzy zamieszkiwali miasto, tworzyli jego niepowtarzalny i wyjątkowy klimat.

Głównym celem autorów projektu było wzbudzenie zainteresowania historią XIX wiecznego Tarnowa wśród młodych ludzi. Osią przedsięwzięcia są dwie fabularne gry miejskie zwane LARPami, które w sposób naturalny zmuszają graczy do pogłębienia wiedzy historycznej.

-Można powiedzieć, że LARP to połączenie teatru z podchodami-tłumaczy Dawid Hallmann, współautor projektu. Ludzie przebierają się w stroje odpowiadające dawnej epoce i odgrywają swoje role. Jeden może być szeregowym dragonem, inny generałem, jeszcze inny prostym kupcem. Każdy ma jakieś zadanie, większe lub mniejsze interesy, które często się zazębiają. Nikt nie wie jak gra się potoczy. Oczywiście,pewna kontrola jest-sprawują ją tak zwani "mistrzowie gry", ale to gracze dokonują wyborów, to od ich wyobraźni zależą losy gry. Gdy gracze są wyjątkowo kreatywni, to mogą zajść bardzo wysoko w hierarchii "Miasteczka Tarnów". Pomysłowość to niezwykle cenna cecha.

Pierwsza gra fabularna odbędzie się 10 kwietnia 2010 r., aby wziąć w niej udział należy zgłosić chęć uczestnictwa na adres evvivalarpe@gmail.com . Ponadto, na portalu społecznościowym Facebook została uruchomiona strona poświęcona "Miasteczku Tarnów".

Serdecznie zapraszamy!


Info: Organizatorzy

Komentarze...