Nowa wystawa w Galerii Miejskiej w Tarnowie
access_time 2010-01-26 10:20:57
Robert Kuta "Jestem ikoną tej dekady, po to się urodziłem" - malarstwo jednego z najciekawszych i najbardziej ekscentrycznych artystów młodego pokolenia, urodzonego w Tarnowie, zagości na wystawie w Galerii już 29 stycznia.

Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie zaprasza dnia 29.01.2010 na wernisaż wystawy malarstwa Roberta Kuty, jednego z najciekawszych artystów młodego pokolenia. Motto wystawy brzmi: "jestem ikoną tej dekady, po to się urodziłem".

Początek imprezy w salach wystawowych – Pasaż Tertila: godz. 18.30.

Robert Kuta - ur. 1988 w Tarnowie, absolwent Liceum Plastycznego w Tarnowie.
Obecnie student III roku Malarstwa, I Pracownia Interdyscyplinarna prof. Zbigniew Bajek, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2008 roku otrzymał stypendium twórcze Telewizji Polskiej w konkursie „Dolina kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” (I miejsce). W październiku 2009 był uczestnikiem Art & Fashion Festiwal „Fashion Workshop” prowadzonym przez Monikę Jakubiak, polską projektantkę współpracującą m.in. Z Vivienne Westwood. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografuje siebie, wydaje własne fanziny, pisze teksty o sobie, oraz szyje unikatowe ubrania. Prowadzi bloga robertkuta.blogspot.com w całości poświęconemu własnej osobie. Swoje prace wystawia od 2007 roku, realizując wystawy indywidualne, biorąc równocześnie udział w licznych projektach zbiorowych, laureat wielu nagród i wyróżnień. …”Dziecko Warhola. Nowy Basquiat. Obrazkowe sumienie młodego, wielkomiejskiego pokolenia. Osobowość i talent. Anonimowy, utalentowany łobuz z nie zwykłym życiorysem. Uwielbia swoją babcię. Ciągnie się za nim opinia przereklamowanego, zblazowanego dzieciaka. Inni uważają, że jest nową nadzieją znudzonego środowiska. Od wyrzutka do elity. Ma w sobie to coś – urodę, talent, osobowość, życiorys, tajemnicę, coś, co każe uważać go za ikonę. Jak Debbie, Andy, Lou przed nim. Brzydzi go gatunek ludzki, a jednocześnie ludzi uwielbia. Z wzajemnością. Jest gwiazdą każdej imprezy. Świetnie funkcjonuje wśród ludzi świata mody. Widywany na pokazach, fotografowany przez mistrzów. Nosi wytarte dżinsy, poszarpane tiszerty własnego projektu, kamizelki dla dzieci. I buty. Zawsze musi mieć ciekawe buty, i lubi, gdy zwracają na nie uwagę. Zawsze z aparatem fotograficznym. Uwielbia eksperymentować. Buntownicza natura nie pozwala mu tolerować współczesnych środków komunikacji. Jego sztuka jest dokładnie taka, jak współczesna masowa rzeczywistość – ekshibicjonistyczna, wulgarna, wścibska, egocentryczna. Zdjęcia Kuty są obrazkowym reality-show. W roli głównej on. Zdjęcia zatrzymują mijającą chwilę. Stworzył własną przestrzeń w mieszkaniu, które dzielił z koleżanką. I w pracowni. W obu tych miejscach panuje totalny bałagan. Chaos i brud. Tylko tak potrafi funkcjonować. Wszędzie walają się farby, zdjęcia, ciuchy. Ma świetny gust, wiecznie niegrzeczny chłopiec.” (http://robertkuta.blogspot.com)

Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie
Instytucja Kultury Miasta Tarnowa
Rynek 4, Galeria czynna pon. - pt. 10.00-17.00, sob. 10.00-14.00, wstęp 1 zł
tel. +48 146888820, e-mail. biuro@gm.tarnow.pl

www.gm.tarnow.pl

Komentarze...