Kurs filmowania i fotografowania - jak robić zdjęcia podczas ślubu lub Pierwszej Komunii?
access_time 2010-01-21 13:13:22
Kurs fotografowania i filmowania - Jak robić zdjęcia i kręcić film video podczas ślubu czy Pierwszej Komunii Świętej? Tego będzie można dowiedzieć się w trakcie specjalnego kursu, który organizuje Kuria Diecezjalna w Tarnowie.

Nie uczymy zasad fotografowania, ale przekazujemy wiedzę na temat liturgii i zachowania w najbliższym otoczeniu ołtarza. Kamerzysta czy fotograf powinni wiedzieć jak poruszać się w kościele, aby nie utrudniać uczestnictwa we Mszy Świętej i nie skupiać uwagi tylko na sobie - mówi ks. Wiesław Piotrowski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Mówi ks. Wiesław Piotrowski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie:
lub ->POBIERZ


Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii organizowany jest raz w roku, uczestniczy w nim kilkadziesiąt osób.

Spotkania odbędą się w soboty 6 i 13 lutego br. w kościele pw. św. Krzyża i św. Filipa Neri oraz w oratorium Księży Filipinów w Tarnowie, przy ul. Piłsudskiego 9.

Rozpocznie się ono o godz. 9.00 Mszą Świętą, wykłady planowane są do godz. 13.30. Warunkiem otrzymania pozwolenia na fotografowanie i filmowanie jest udział w dwóch dniach kursu.

Zgłoszenia przyjmuje Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie w terminie do końca stycznia (tel. 014 63 17 380, e-mail: wydzdusz1@diecezja.tarnow.pl). Przy zgłoszeniu należy podać dokładny adres zameldowania oraz parafię zamieszkania.

Kurs poprowadzi ks. dr Bolesław Margański przewodniczący Diecezjalnej Komisji Liturgicznej. Na pierwsze spotkanie kandydaci, którzy ukończyli 16 lat powinni doręczyć pisemne skierowanie od proboszcza oraz dwie fotografie (3 cm x 4 cm) do identyfikatora.


Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...