"Prowadził nas LOS" - 9 lipca w Mościckim Centrum Kultury
access_time 2010-07-07 12:36:37
9 lipca (piątek) zapraszamy do Mościckiego Centrum Kultury na prezentację poświęconą podróży dookoła świata Kingi Choszcz i Radosława Siudy "Chopina". Wstęp na spotkanie jest wolny.

„Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia” - Kinga Chosz „Freespirit” i Radosław Siuda „Chopin”.

Kinga była zafascynowana podróżami, poznawaniem ludzi. Planowała podróż dookoła świata w rowerowym Rajdzie Pokoju, Chopin - buddysta chciał iść przez świat bez większych planów zatrzymując się tu i ówdzie. Planowanie dobre jest dla architektów – nas prowadził los.

Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieli ze sobą, kiedy rozpoczynali podróż lądując samolotem w Nowym Jorku. Nie przypuszczali, że zajmie im ona aż pięć lat. Przemierzyli pięć kontynentów, podróżując głównie autostopem, ale także każdym innym środkiem transportu - łodzią, rykszą, awionetką, konno, czy rowerem, Każdego dnia inaczej, każdego dnia ciekawiej, codziennie doświadczając ludzkiej życzliwości.

Z tej pełnej przygód podróży powstała książka „Prowadził nas los”, a jej autorzy - Kinga i Chopin otrzymali w 2004 roku najbardziej prestiżową nagrodę podróżniczą w Polsce – nagrodę Kolosa.

O przygodach, doświadczeniach i wrażeniach z wyprawy dookoła świata opowie w Mościckim Centrum Kultury gość specjalny: Radosław Siuda „Chopin”.

9 lipca godz.19.00 Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie

Wstęp wolny, zapraszamy.

PS.

W 2005 roku Kinga Choszcz wyruszyła w samotną podróż do Afryki.

Ostatnim epizodem tej wędrówki było wykupienie przez Kingę z niewolniczej pracy 11-letniej dziewczynki Malaiki, odwiezienie jej do rodzinnej wioski i wysłanie do szkoły. Wkrótce potem Kinga zachorowała na malarię mózgowa i zmarła w Ghanie, w czerwcu 2006r.

Obecnie fundacja im. Kingi „Freespirit”, zainicjowana przez Panią Krystynę Choszcz pomaga dzieciom w Afryce.

Kindze, Malaice i Afryce poświęcone zostanie kolejne spotkanie.


Info: Mościckie Centrum Kultury

Komentarze...