III Mistrzostwa Polski Ciepłowników w Maratonie Rowerowym - Tarnów 2010 - coraz bliżej
access_time 2010-07-02 12:17:30
Wielkimi krokami zbliża się sobota, 10 lipca 2010 roku, a wraz z nią Bike Maraton Tarnów oraz towarzyszące mu III Mistrzostwa Polski Ciepłowników w Maratonie Rowerowym, Tarnów 2010. Ciepłownicy z całej Polski szlifują formę i przygotowują sprzęt, aby zmierzyć się w konkurencjach rowerowych na malowniczych trasach tarnowskiego Bike Maratonu. Organizatorem Mistrzostw jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie.

Zaproszenia do udziału w zawodach ciepłowników skierowano do wszystkich 278 firm zrzeszonych w Izbie Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. Uczestnictwo w tegorocznej imprezie zadeklarowała rekordowa liczba zawodników. Na starcie Mistrzostw pojawią się reprezentacje z m.in. Jaworzna, Lublina, Gliwic, Świdnicy, Krakowa, Bytomia, a nawet Gdyni. Nie zabraknie również mocnej drużyny Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie, której zawodnicy osiągali dotychczas największe sukcesy w Mistrzostwach i aż 15 razy stawali na podium pierwszej i drugiej edycji imprezy.

Trasa tarnowskiego Bike Maratonu oraz Mistrzostw prowadzi z lotniska Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej w Tarnowie (ul. Lotnicza), gdzie usytuowane będzie miasteczko rowerowe, przez Górę św. Marcina, Las Kruk, tereny Łękawicy, Poręby Radlnej, Trzemesnej, Karwodrzy, Zabłędzy, Tuchowa, Bistuszowej i Ryglic, aż do Pasma Brzanki.

Zawodnicy rywalizować będą na trzech dystansach: Mini (27 km), Mega (61 km) i Giga (89 km).

Start Bike Maratonu zaplanowano na godz. 11:00. Szczegółowe informacje o imprezie dostępne są na stronie www.maraton.mpec.tarnow.pl.


Info: Organizatorzy

Komentarze...