Pijany mieszkaniec Tarnowa spowodował groźny wypadek
access_time 2010-07-05 12:34:50
W sobotę o godz. 16.05 w Tarnowie na ul. Nowodąbrowskiej doszło do wypadku drogowego. Kierujący Toyotą Preva, 55-letni tarnowianin jadąc od Lisiej Góry w kierunku centrum miasta, na prostym odcinku drogi podjął manewr wyprzedzania samochodu marki Audi. W trakcie manewru zjechał na lewe, obniżone pobocze, utracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na prawo do rowu uderzając lewym tyłem pojazdu w drzewo i zatrzymał się na drodze. Oprócz kierującego w samochodzie podróżowało 9 osób, w tym 5-cioro dzieci w wieku od 11 miesięcy do 16 lat.

Prawie wszystkie z tych osób trafiły do tarnowskiego szpitala. Najbardziej ucierpiał 26-letni mężczyzna – znalazł się on w stanie krytycznym, 6 i 8-letni chłopcy doznali urazy klatki piersiowej, 16-letnia dziewczyna urazu oka. Pozostali do badaniach opuścili szpital.

Badanie kierującego wykazało, że miał w organizmie 1,15 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

W związku z wypadkiem droga K73 w godzinach 16.05-17.20 była zablokowana.

Informacja z 6.07.2010 r.

W dniu wczorajszym Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec 55-letniego mieszkańca Tarnowa podejrzanego o spowodowanie samochodem Toyota Previa katastrofy w ruchu lądowym w dniu 3 lipca w Tarnowie na ul. Nowodąbrowskiej.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...