Jazzpospolita w MCK - 24 kwietnia (sobota)
access_time 2010-04-23 14:40:11
4 muzyków, 6 instrumentów, niezliczone źródła inspiracji i jeden efekt, w postaci żywiołowego kwartetu grającego muzykę z nienazwanej szuflady. Nu-jazz? Post-Rock? Drum’n’jazz ? Poszukiwanie etykiety jest bezcelowe, bo JAZZPOSPOLITA bezkompromisowo kieruje się w nieznane, łącząc i deformując to, co absorbuje jej członków. Uwaga! Na koncert wstęp wolny!

Azymutem jest eklektyzm. Choć taki kurs wydaje się całkowicie niekomercyjny, zespół w swoim debiutanckim roku 2009 odniósł duży sukces na polskiej scenie alternatywnej. JAZZPOSPOLITA zagrała 20 koncertów, wydała EP-kę gorąco przyjętą przez liczne grono fanów i recenzentów, którzy porównywali ją do dokonań The Cinematic Orchestra, Jaga Jazzist czy Tortoise. Zespół został wyróżniony m.in. przez portale Porcys (2009 Top 40), Polisz Mnie (Najlepsza Płyta 2010), Uchem w Nutę (2009 Top 10). Obecnie zespół przygotowuje się wydania debiutanckiej płyty.

Szczególnie polecić należy koncerty JAZZPOSPOLITA, na których muzyka staje się jeszcze ciekawsza, a kompozycje często odbiegają od swoich studyjnych wersji.

”Zaskakująco dojrzała i efektowna kompozycyjnie próbka wyobraźni” - Borys Dejnarowicz - „Pulp”, „Radio Euro”

„Na tej EP-ce dzieją rzeczy bez precedensu” - Łukasz Łachecki - „Porcys”

„Jazzpospolita to błyskotliwi kombinatorzy, dla których jazz to tylko materia, którą można sprytne obrobić i przetworzyć” - Łukasz Halicki - „Polisz Mnie”

24 kwietnia 2010 r. godz. 19.00, Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie

Na koncert "Jazzpospolita" w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie - WSTĘP WOLNY!

Skład zespołu JAZZPOSPOLITA:

a.Michał Przerwa-Tetmajer - guitar
b.Michał Zaleski - keyboards, synthetizers
c.Stefan Nowakowski - acoustic bass
d.Wojtek Oleksiak - drum

Informacja Kasa MCK 14 633 46 21.


www.mck.tarnow.pl

Komentarze...