Dominik Lejman - spotkanie z artystą i otwarcie wystawy
access_time 2010-04-26 13:07:25
Już jutro (wtorek, 27 kwietnia), zapraszamy do Galerii Miejskiej na wydarzenie z cyklu Alfabet Polski 2. Spotkanie z artystą i otwarcie wystawy rozpocznie się o godz. 18.00.

Dominik Lejman - artysta intermedialny, łączy malarstwo z projekcjami wideo. Lubi prezentować swoje prace poza galerią; na fasadach budynków, miejskich placach, w szpitalu, kościele. Studiował na Akadami Sztuk Pięknych w Gdańsku (1989-1993) i w Royal College of Art w Londynie (1993-1995). Laureat wielu nagród, m.in. Paszportu "Polityki" w 2001 roku za "sztukę, która w sposób odkrywczy łączy tradycyjne formy malarstwa ze współczesnymi technikami medialnymi". www.dominiklejman.com

Alfabet polski 2

Druga odsłona edukacyjnego projektu Galerii Miejskiej w Tarnowie, prezentującego najciekawsze zjawiska sztuki polskiej ostatnich lat. Spotkania z artystami i otwarcie wystaw indywidualnych od marca do czerwca, po wakacjach wystawa zbiorowa i wydanie publikacji. W ramach eksperymentalnego pierwszego Alfabetu do Tarnowa przyjechali: Basia Bańda, Pola Dwurnik, Mikołaj Grospierre, Łukasz Jastrubczak, Szymon Kobylarz / OŚMIORNICA, Tomasz Kowalski, Małgorzata Markiewicz, Bartosz Mucha, Agnieszka Polska, Joanna Rajkowska, Magdalena Starska, Truth, Zorka Wollny, Julita Wójcik, Erwina Ziomkowska.

Alfabet polski inspirowany dotkliwym brakiem edukacji w zakresie sztuki współczesnej, chęcią przekazywania inspiracji, rozpracowywania pozycji prowincji wobec zagadnień sztuki współczesnej, jest w zamyśle zbiorem, rodzajem archiwum tego co ważne w danym czasie i miejscu.

Spotkania:

Wtorek, 11 V godz. 18.00, Katarzyna Przezwańska - spotkanie z artystką i otwarcie wystawy.

Wtorek, 18 V godz. 18.00, Anna Molska - spotkanie z artystką i otwarcie wystawy.

Wtorek, 1 VI godz. 18.00, Olaf Brzeski - spotkanie z artystą i otwarcie wystawy.

Wtorek, 22 VI godz. 18.00, wykład Sebastiana Cichockiego Problemy z zapamiętywaniem nowego materiału, czyli w poszukiwaniu polskiego pierwiastka w sztuce XXI wieku.

Szczegóły na www.gm.tarnow.pl/sekcja

Projekt finansowany ze środków: Województwa Małopolskiego i Gminy Miasta Tarnowa.

Patronat medialny: ArtBazaar, Bęc Zmiana, inTARnet.pl, interMAKS.pl, Obieg, Radio ESKA, TVP Kraków

Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Miejska w Tarnowie, Rynek 4
www.gm.tarnow.pl
tel. 0 14 688 88 20, e-mail: biuro@gm.tarnow.pl

Komentarze...