Przeszkolili rodziców
access_time 2010-04-26 18:26:03
Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO przy finansowym wsparciu Fundacji PZU zorganizowało trzydniowe szkolenie dla rodziców swoich podopiecznych. Odbyło się ono w ośrodku wypoczynkowym w Poroninie, a wykłady prowadzili trenerzy z krakowskiego Stowarzyszenia ZNACZNY STOPIEŃ INTEGRACJI.

Wyjazd odbył się w ramach projektu „Dobry start – lepsze jutro”, który Stowarzyszenie realizuje do końca kwietnia br. Na ten cel otrzymało z Fundacji PZU 50 tys. zł. Wyjazd do Poronina był podzielony na trzy części. Rodzice odbyli szkolenia z komunikacji, agresji i autoagresji oraz seksualności dzieci i młodzieży z niepełną sprawnością intelektualną.

Szkolenie pozwoliło poznać tajniki skutecznego komunikowania się z niepełnosprawnym dzieckiem oraz ukazało związek między komunikacją a zachowaniem osób niepełnosprawnych intelektualnie. Celem warsztatów było też nauczenie się eliminowania zachowań trudnych u siebie i dziecka oraz przedstawienie zasad postępowania w przypadku agresji dziecka niepełnosprawnego. Trenerzy przedstawili etapy rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży z niepełną sprawnością intelektualną oraz zasady wychowania seksualnego dziecka z upośledzeniem umysłowym.

Wyjazd był też okazją do wypoczynku dla rodziców na co dzień wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami, wymianą doświadczeń i nawiązaniem nowych znajomości.


Info: Ich Lepsze Jutro

Komentarze...