"PAPRIKA KORPS" w Tarnowskim Centrum Kultury
access_time 2010-03-18 13:29:26
20 marca Tarnów odwiedzi jedna z najczęściej podróżujących polskich grup muzycznych – PAPRIKA KORPS. Ze względu na swoje podróże oraz gatunek muzyczny jaki wykonują nazywani są „The Heavy Reggae Travellers”. Ten angielski przydomek PAPRIKI KORPS wziął się stąd, że zespół jest pierwszym tak często koncertującym zagranicą polskim zespołem z kręgu muzyki reggae. Wystąpili już w ponad 25ciu europejskich krajach i w większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe. Formacja powstała w Opolu w 1995 swoją muzykę określa mianem heavy reggae, a na swoim koncie ma 6 płyt.

Podczas koncertu w Tarnowie PAPRIKA KORPS promować będzie najnowszy zatytułowany „Metalchem”.
Impreza odbędzie się w Piwnicach TCK, 20.03.10, godz. 19:00. Bilety w cenie 20 zł. do nabycia (od 1 marca 2010 r.) w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5.

W 1997 roku zarejestrowali swój debiutancki materiał, który jednak nie ujrzał światła dziennego. Oficjalnym debiutem fonograficznym zespołu jest „Kolejny Krok”, który w 1999 roku ukazał się na kasetach. Pierwszą większą trasę koncertową PAPRIKA KORPS zagrała w 2000 roku, w którym również wystąpili w niemieckim Goerlitz. W marcu 2001 r. wzięli udział w drezdeńskim festiwalu Back To The Roots, a w sierpniu ukazał się kolejny album zespołu „Przede Wszystkim Muzyki”, z którego najbardziej znanym jest utwór „Facts of Life”. W maju 2002 Paprika Korps wyruszyła na swoją pierwszą międzynarodową trasę, która objęła Polskę, Czechy, Niemcy, Słowenię i Chorwację.

W 2004 roku zespół nagrał i wydał już we własnym wydawnictwie płytę „Telewizor” (Karrott Kommando). Na dziesięciolecie istnienia Paprika Korps występuje w fińskim Tampere, gdzie rejestruje koncert i pół roku później wydaje go na płycie pt. ”Koncert w Tampere/Konsertti Tampereella”. W marcu 2006 r. grupa gra swoje pierwsze koncerty w Rosji (Nowosybirsk, Tomsk). Rok później ukazuje się piąty album zespołu „Magnetofon”. Obecnie zespół przygotowuje się do wydania swojej szóstej płyty „Metalchem”, promując materiał koncertami w Polsce oraz w Europie (w lutym zagrali trasę po Słowacji, w kwietniu zespół wyrusza na tournee po Finlandii).

Skład zespołu niezmiennie od 1999 roku: Piotr Maślanka (instrumenty klawiszowe), Marcin Matlak (gitara, wokal), Łukasz Rusinek (gitara), Aleksander Żeliźniak (perkusja), Tomasz Krawczyk (bas) oraz Jakub Łukaszewski (konsoleta, efekty). 


Więcej szczegółów na www.tck.pl.

Komentarze...