Fala kulminacyjna dotarła do Tarnowa (godz. 20.09)
access_time 2010-06-04 20:13:17
Poziom wody na Białej zaczyna się podnosić. Specjaliści szacują, że może to potrwać nawet do 2 godzin. Obecnie fala ma ok. 8 metrów wysokości. W całym Tarnowie, w miejscach najbardziej zagrożonych pracuje ok. 130 przedstawicieli służb, w tym 9 2-osobowych zespołów złożonych z pracowników Urzędu Miasta. Można ich poznać po charakterystycznych żółtych kamizelkach.

Niewykluczone, że nadzwyczajna gotowość obowiązywać będzie także w ciągu najbliższej nocy. Poziom wodowskazów w Tuchowie wskazuje na delikatny przyrost wody. Wahnięcia stanu wód mogą się zatem pojawiać systematycznie.

Mieszkańcy proszeni są o stały kontakt z miejskim sztabem kryzysowym. W terenie pracuje dziewięć dwuosobowych zespołów strażników miejskich. Można ich rozpoznać dzięki charakterystycznym, żółtym kamizelkom.

Urząd Miasta Tarnowa przygotował 40 miejsc noclegowych w internacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy ul. Brodzińskiego. Przeznaczone są dla osób, które z powodu powodzi nie mogą wrócić do swoich domostw. Telefon kontaktowy 14 621 83 16 wewn. 32, 33, 34.

Przypominamy, że najbardziej zagrożone są tereny zlokalizowane w jednej szóstej Tarnowa. Mowa o okolicach rzeki Białej, Dunajec i potoku Wątok. W trudnej sytuacji mogą być przede wszystkim Osiedle Koszyckie, Osiedle Kolejowe, Osiedle Dąbrówka Infułacka, południowa strona Mościc, Tarnowiec, ulica Braci Żmudów, Koszyce Wielkie i Zbylitowska Góra.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...