Niepełnosprawni na Jasnej Górze
access_time 2010-06-08 14:11:35
Z okazji piątej rocznicy powstania Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO podopieczni, ich rodzice oraz pracownicy udali się z pielgrzymką na Jasną Górę. Tarnowianie zwiedzili sanktuarium i miejscowe muzea, a w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej wzięli udział w Mszy św. odprawionej w intencji Stowarzyszenia, podopiecznych, rodziców, pracowników i darczyńców.

Jako wotum wdzięczności niepełnosprawni uczestnicy założonego przez Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie złożyli różaniec wykonany w Pracowni Biżuterii Artystycznej. W ramach pielgrzymki na Jasną Górę tarnowianie zostali przyjęci przez Redakcję Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA. Zapoznali się z historią i współczesnością tego pisma oraz spotkali się z redaktorem naczelnym pisma ks. infułatem Ireneuszem Skubisiem i jego zastępcą red. Lidią Dudkiewicz. W podziękowaniu za możliwość zwiedzenia redakcji tarnowianie ofiarowali swoje prace.

Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO powstało w 2005 r. Pomaga osobom niepełnosprawnym intelektualnie i ich rodzinom. W 2006 r. Stowarzyszenie powołało do istnienia Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie, do którego codziennie uczęszcza 40 osób, głównie mieszkańców Tarnowa. Od 2007 r. działa Aktywna Świetlica Terapeutyczna, gdzie dzieci w wieku od kilku miesięcy do 15 lat otrzymują fachową pomoc, z wczesną interwencją włącznie. Aby skorzystać z zajęć z logopedą, rehabilitantem, psychologiem, terapeutami zajęciowymi czy na basenie nie trzeba wnosić żadnych opłat ani zostawać członkiem Stowarzyszenia. Obecnie trwają prace zmierzające do otwarcia nowej placówki Stowarzyszenia. Będzie to Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji dla dzieci przy ul. Pułaskiego 91 w Tarnowie.


Info: Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro

Komentarze...