Dunajec Zbylitowska Góra - Iskra Tarnów 0:3
access_time 2010-06-10 15:32:10
Iskra Tarnów pokonała w Zbylitowskiej Górze tamtejszy Dunajec w stosunku 3:0 i umocniła się na prowadzeniu w tabeli tarnowskiej ligi okręgowej. Piłkarze z Krzyża mają już 9 punktów przewagi nad drużyną Rylovii, która niespodziewanie uległa Unii Niedomice 0:1.

Pierwszą bramkę dla Iskry zdobył Robert Larwa, dla którego był to pierwszy gol w dotychczasowych występach. W 32' minucie wykorzystał błąd defensywy Dunajca, którzy wybili piłkę po zamieszaniu podbramkowym przed pole karne. Piłka po uderzeniu Larwy z 22 metrów po rykoszecie obrońcy z impetem wpadła do bramki.

Kolejne bramki dla gości padły tuż po przerwie. Najpierw w 51' minucie meczu rzut wolny wykonywał Kwiatek. Jego strzał odbił się od muru, lecz dobitka uderzeniem z lewej nogi wpadła przy słupku bramki bezradnego bramkarza gospodarzy. Pięć minut później groźną kontrę wyprowadza Iskra. Po podaniu Kozioła do Lecha, ten dwoma zwodami mija obrońców przy linii bocznej boiska i idealnie zagrywa do niepilnowanego w polu karnym Barwacza. Ten bez chwili zastanowienia umieszcza piłkę przy lewym słupku bramki Dunajca. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Była to kolejna - czwarta z rzędu wygrana Iskry bez straty gola, która walnie przyczynia się do historycznego sukcesu małego klubu z Tarnowa - Krzyża.

Dunajec Zbylitowska Góra - Iskra Tarnów 0:3 (0:1)

Bramki dla Iskry: 32' Larwa, 51' Kwiatek, 56' Barwacz

Skład Iskry:
Kasprzyk - W. Mruk, D. Żak, J. Żak, Larwa - Cierpich, Barwacz (89' Foszt), Derlaga, Kozioł (80' Guzy) - Lech (65' Zarzycki), Kwiatek

Kolejne spotkanie - najbardziej prestiżowe w sezonie - Iskra rozegra w niedzielę o godz. 17:00 z Rylovią Rylowa na własnym stadionie. Już dziś serdecznie zapraszamy Kibiców na mecz!