UNIA - Hetman w sobotę o 18:00 !
access_time 2010-06-11 11:39:50
W sobotę 12 czerwca o godz. 18:00 piłkarze UNII Tarnów zagrają 4 mecz z rzędu w Jaskółczym Gnieździe w ciągu 10 dni. Rywalem będzie autsajder III ligi, już dawno temu zdegradowany HETMAN Włoszczowa. WSTĘP BEZPŁATNY!

To własnie we Włoszczowie 9 sierpnia 2009 r. Jaskółki rozpoczęły bieżący sezon. Hetman, który wygrał IV ligę świętokrzyską, wyprzedzając o 5 punktów Juventę, zremisował wtedy z Unią 2-2. Nikt wówczas nie przypuszczał, że Hetman będzie się spisywał w III lidze tak słabo. Rywale w 30 meczach zdobyli 13 pkt., wygrali 2 razy, 7-krotnie remisowali i 21 razy przegrywali, bramki 23-69. Od miesięcy zajmują ostatnie, 18. miejsce w tabeli. Sobotni mecz został przełożony wraz z całą XVIII kolejką z 13 marca br. z powodu przedłużającej się zimy. Unia jest zdeydowanym faworytem sobotniej rywalizacji. Część kibiców już teraz liczy gole, które Jaskółki wbiją Hetmanowi. Nie należy jednak dzielić skóry na niedźwiedziu. Hetman gra swoje bez kompleksów i niejedna drużyna przeliczyła się, uważając, że zespół z Włoszczowy odda mecz bez walki, a wygrana będzie formalnością. Wiosną Hetman zremisował 4 mecze: w Małogoszczu(!), z Glinikiem i Naprzodem u siebie oraz 5 czerwca w wyjazdowym meczu z broniącą się przed spadkiem Alwernią. O tym, że należy przyłożyć się do gry, by pokonać Hetmana przekonał się wczoraj Dalin, który prowadził do przerwy 3-0 we Włoszczowie, ale na II połowę wyszedł jak na piknik i w 58. min było już 3-3(!) Ostatecznie jednak Dalin wygrał 6-3. Unia jest jedną z nielicznych drużyn, które nie pokonały autsajdera tabeli. Mamy nadzieję, że w sobotę ok. 20 nie będzie można zaliczyć Jaskółek do tego mało chlubnego grona!