Ależ to będzie zabawa - "Mała Talia" rozpoczęta
access_time 2010-06-11 11:29:16
Rozpoczął się II Festiwal Spektakli Dziecięcych organizowany przez Tarnowski Teatr. Pokaz przedpremierowy "Niezwykłego domu Pana A." spotkał się z niezwykle żywa reakcją młodej publiczności. Uroczyste rozpoczęcie imprezy jutro o godz. 18.00 tuż przed premierowym spektaklem. Wcześniej plenerowa zabawa w parku z Teatrem Wagabunda oraz happening z udziałem bajkowych postaci.

-Jestem zadowolony, bo widziałem efekt pracy aktorów i reżysera - mówi o "Niezwykłym domu Pana A." Edward Żentara, dyrektor naczelny i artystyczny. Udało się stworzyć dobre widowisko. Myślę, że zarówno mniejsze dzieci 5,6-cio letnie jak i te starsze obejrzą spektakl z zainteresowaniem. Mniejsze znajdą świat kolorów, niezwykłości, wiele ruchu, natomiast te starsze odczytają przesłanie przedstawienia.

Dzisiejsze spektakle obejrzały dzieci z ostatnich grup przedszkolnych oraz ze szkół podstawowych. W sobotę szansa dla rodziców i ich dzieci, by zobaczyć premierę (początek o godz. 18). Wtedy też nastąpi uroczyste otwarcie festiwalu przez panią Dorotę Skrzyniarz, z-cę Prezydenta Miasta Tarnowa, która była pomysłodawczynią idei tej imprezy.

- Zapraszamy dzieci, a może lepiej całe rodziny. Martwiliśmy się o pogodę ze względu na wcześniejsze wielodniowe opady, teraz znowu mamy upał - dodaje Rafał Balawejder, z-ca dyrektora.

Sala w Pałacu Młodzieży jest klimatyzowana więc można w dobrych warunkach obejrzeć bajkę.

Wcześniej, bo między 13.00 a 17.00 (sobota, 12.06) w Parku Strzeleckim przy placu zabaw, odbędzie się plenerowa zabawa z udziałem aktorów z teatru Wagabunda. To będzie wiele konkursów i zabawa dla dzieci i dorosłych z wykorzystaniem pomysłowych urządzeń. Najmłodsi wezmą udział w mini warsztatach sztuki cyrkowej oraz zobaczą najzabawniejsze sztuczki. Towarzyszyć temu będą bajkowe postaci ze spektakli Tarnowskiego Teatru. Dzieci będą mogły spotkać się z królem, clownem, Koziołkiem Matołkiem, kaczorkiem czy błaznem. Do dyspozycji ustawiona zostanie trampolina oraz duża dmuchana zjeżdżalnia. Będą także pamiątkowe baloniki na sznureczkach napełnione helem.

Ze względu na warunki atmosferyczne i prognozę zapowiadającą bardzo wysoką temperaturę prosimy rodziców o dostosowanie się do wskazówek lekarzy na czas upałów. Dzieci powinny być lekko ubrane, mieć nakrycie głowy oraz możliwość skorzystania z napojów (na miejscu znajduje się stoisko firmy KUDELSKI). Warto zabrać ze sobą także środki odstraszające insekty, w tym wypadku chodzi o komary. Urząd Miasta Tarnowa w ostatnich dniach przeprowadził działania zmierzające do ograniczenia ilości tych uciążliwych szkodników na terenie parku. Teatr natomiast dołoży wszelkich starań, by urządzenia do zabawy znajdowały się w miejscach zacienionych.

Zobacz też:

Mała Talia tuż tuż - opis festiwalu

Repertuar teatru w serwisie Tarnow.net.pl


Info: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Komentarze...