Małopolski Festiwal Smaku (27 czerwca)
access_time 2010-06-27 12:54:33
Już od sześciu lat organizowany jest Małopolski Festiwal Smaku, największe wydarzenie kulinarne nie tylko w regionie, ale i w Polsce. W wybrane weekendy czerwca i lipca w sześciu miastach odbywają się kiermasze, na których lokalni producenci żywności prezentują swoje wyroby i walczą o uznanie jury. Wszyscy laureaci, zarówno ci wyłonieni przez profesjonalne jury, jak i wybrańcy organizowanych we wszystkich miejscowościach plebiscytów publiczności, spotykają się w sierpniu podczas finału na krakowskim placu Wolnica.

Tarnowskie Centrum Kultury we współpracy z Zarządem Województwa Małopolskiego, zapraszają 27 czerwca 2010 roku na tarnowski Rynek, gdzie odbędzie się półfinał VI Małopolskiego Festiwalu Smaku. O tytuł najlepszych wyrobów i udział w wielkim finale VI Małopolskiego Festiwalu Smaku, który odbędzie się w Krakowie 28-29 sierpnia, na placu Wolnica, rywalizować będą producenci żywności z powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego. Kiermaszom będą towarzyszyły prezentacje artystyczne na estradzie.

Podczas każdego półfinału jak również w trakcie finału organizowany jest konkurs w którym zgłoszone w poszczególnych kategoriach produkty i potrawy, ocenia komisja konkursowa. Także publiczność odwiedzająca kiermasze wskazuje najlepsze według niej produkty w specjalnym plebiscycie publiczności. Zwycięzcy półfinałów otrzymują "przepustkę" do krakowskiego finału, w którym wybierane są najlepsze produkty całej Małopolski.

Z zasadami konkursu oraz plebiscytu można zapoznać się zaglądając do regulaminu, który można pobrać poniżej.

Szczegółowy program półfinału VI Małopolskiego Festiwalu Smaku:

10.00 - Otwarcie tarnowskiego półfinału Małopolskiego Festiwalu Smaku

10.15 - Przedstawienie zasad konkursu i plebiscytu „Małopolski Smak”, prezentacja wystawców, rozpoczęcie plebiscytu „Małopolski Smak” oraz degustacji.

11.00 - Rozpoczęcie konkursu „Małopolski Smak”

11.05 - Występ Bartosza Barana, muzyka mechaniczna oraz konkursy dla dzieci z nagrodami.

12.10 - Rozpoczęcie pokazu gotowania w wykonaniu restauratorów

12.30 - Pokazy taneczne i muzyczne z Pałacu Młodzieży.

13.40 - Konkursy dla dzieci z nagrodami, muzyka mechaniczna.

14.30 - Koncert zespołu „Przystanek Mrówkowiec” część 1.

15.00 - Zakończenie plebiscytu „Małopolski Smak”

15.30 - Koncert zespołu “Przystanek Mrówkowiec” część 2.

16.30 - Koncert zespołu „The Same” część 1.

17.00 - Rozstrzygnięcie konkursu i plebiscytu „Małopolski Smak”, wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom Festiwalu, losowanie nagrody dla publiczności

17.30 - Koncert zespołu „The Same” część 2.

Organizatorzy zastrzegają, że w programie mogą nastąpić drobne przesunięcia czasowe.


POBIERZ REGULAMIN PLEBISCYTU I KONKURSU „MAŁOPOLSKI SMAK” - VI MAŁOPOLSKI FESTIWAL SMAKU


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...