„Za ósmym progiem Hiszpanii” w Mościckim Centrum Kultury (6 czerwca) - Rozwiązanie konkursu!
access_time 2010-06-04 20:07:50
Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza na koncert „Za ósmym progiem Hiszpanii”. Muzyka hiszpańskich i argentyńskich kompozytorów zabrzmi już 6 czerwca (niedziela), o godz. 17.00. Rozwiązanie konkursu - dwuosobowy bilet rozlosowany!

Wystąpią:

Soliści:
Marcin Dylla – gitara
Piotr Lato – klarnet

Kwartet Smyczkowy Filharmoników Krakowskich:

Marcin Türschmid - I skrzypce
Beata Kwiatkowska-Pluta - II skrzypce
Elżbieta Gromada - altówka
Franciszek Pall - wiolonczela
Konrad Maź – kontrabas (gościnnie)

Program koncertu:

Joaquin RODRIGO (1901-1999):
- Junto al Generalife
- Entre Olivares
- Tres piezas españolas:
  Fandango
  Passacaglia
  Zapateado

przerwa

Enrique Mancini, "La vi llegar"
Mariano Mores, "Cafetin de Vuenos Aires"
Mariano Mores, "Cristal"
Charlo, "Fueye...!"
H.Varela und A.Nery, "EL 58"
Mariano Mores, "La callesita"
Astor Piazzolla, Koncert na gitarę i bandoneon

Kwartet Smyczkowy Filharmoników Krakowskich powstał w 2008 roku, a w jego skład wchodzą młodzi, utalentowani artyści, których łączy wspólna pasja do muzyki kameralnej. Z wielkim powodzeniem występują nie tylko w Polsce, ale i za granicą.  Koncertowali w Niemczech podczas obchodów rocznicowych współpracy polsko-niemieckiej. W czerwcu 2009 roku ich występ inaugurował festiwal MASK w San Marino, gdzie z wielkim sukcesem przedstawili polską muzykę kameralną, jak i dokonali prawykonania utworu  kompozytora Massimiliano Messieriego.

Marcin Dylla zaliczany jest przez wielu krytyków muzycznych i melomanów do grona najwybitniejszych gitarzystów klasycznych na świecie. Swoją pozycję zawdzięcza m.in. niespotykanej ilości nagród na konkursach muzycznych. W latach 1996 - 2004 siedemnastokrotnie zdobył pierwsze miejsce na najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursach gitarowych, odbywających się w Europie i USA. Wielokrotnie honorowany był nagrodami publiczności oraz orkiestr, z którymi występował. W 2002 roku na 7. Międzynarodowym Konwencie Gitarowym w Alessandrii Marcin Dylla otrzymał również nagrodę krytyków muzycznych "złotą gitarę" dla najlepiej zapowiadającego się młodego gitarzysty. Renomę Marcina Dylli w artystycznym życiu Europy ugruntowuje udział w wielu festiwalach muzycznych, prowadzenie lekcji mistrzowskich, współpraca z wybitnymi muzykami i orkiestrami oraz liczne recitale w prestiżowych salach koncertowych świata, takich jak: Konzerthaus - Wiedeń, Musikverein - Wiedeń, Auditorio Nacional - Madryt, Filharmonia - St. Petersburg, Kleinhans Music Hall - Buffalo N.Y.
Marcin Dylla urodził się 6 czerwca 1976r. w Chorzowie. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Rudzie Śląskiej. W latach 1995-2000 studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary adi. Wandy Palacz. Edukację muzyczną kontynuował na zagranicznych uczelniach: na Akademii Muzycznej w Bazylei pod kierunkiem Prof. Oscara Ghiglii, na Akademii Muzycznej we Freiburgu pod kierunkiem Prof. Sonji Prunnbauer oraz w Konservatorium Muzycznym w Maastricht pod kierunkiem Prof. Carlo Marchione. Obecnie mieszka w Niemczech.

Głównym Sponsorem koncertu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Termin: 6 czerwca 2010r., godz. 17.00
Miejsce: Scena na Antresoli, Mościckie Centrum Kultury, ul. Traugutta 1
Bilet: 30 zł

Sprzedaż i rezerwacja: kasa MCK, tel. 14 633 46 21UWAGA! KONKURS!

Dwuosobowe zaproszenie otrzymuje: Ewa Gorgosz.

Zaproszenia będzie można odebrać w Mościckim Centrum Kultury, osoba wylosowana otrzyma również maila informującego o sposobie odbioru zaproszenia.


Info: Organizatorzy / www.mck.tarnow.pl

Komentarze...