Przegląd prasy
access_time 2010-12-08 15:35:24
W Tarnowie kładzie się asfalt na śniegu, cała dzielnica Klikowa do remontu, giełdowy niewypał w Chyszowie - czyli przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze TEMI oraz Gazeta Krakowska.


Temi 8 grudnia 2010 r.

Nie było aut, był... bufet
Tygodnik donosi o giełdowym niewypale w Chyszowie. Inauguracja nowego placu targowego w Tarnowie-Chyszowie, na razie jako giełdy samochodowej, nie wypadła zbyt okazale. W sobotę po godzinie 10 plac świecił pustkami, na środku stał jedynie bufet. Kolejny termin przeniesienia tam handlu z "Kapłanówki" to luty lub marzec.

Kładli asfalt na... śniegu
TEMI obnaża kolejny tarnowski absurd. 27 listopada wykonawca inwestycji na ul. Jaracza w Tarnowie, lał asfalt na śnieg. Jaką wytrzymałość będzie miał asfalt ułożony przy minusowej temperaturze? - pyta z niepokojem dziennikarz TEMI. W magistracie uspokajają, że wylano jedynie warstwę profilową, a przed położeniem warstwy wyrównawczej sprawdzona zostanie prawidłowość wykonania wcześniejszych robót.

Tajemniczo przy ul. Brodzińskiego
Wciąż nie wiadomo, co powstanie w miejscu dawnej jednostki strażackiej i garaży - czytamy w TEMI. Obiekty po dawnej jednostce straży pożarnej przy ulicy Brodzińskiego w Tarnowie wciąż straszą, ale ponoć już nie zagrażają bezpieczeństwu. Resztki dawnej remizy i garaży mają zniknąć ponoć z krajobrazu centrum miasta w lecie przyszłego roku. Prywatny właściciel nie ujawnia na razie co powstanie na tym terenie.

"Marcinka" czeka na... milionerów
Galicyjski Tygodnik Informacyjny porusza sprawę góry św. Marcina. Zapoczątkowane przed dwoma laty zabiegi tarnowskiego samorządu, dotyczące zagospodarowania Góry św. Marcina powoli zaczynają przynosić efekty, choć do finałowych decyzji jest jeszcze długa droga. Na razie trwają rozmowy z przedstawicielami dwóch firm, jednak nadal trudno mówić o jakichkolwiek konkretach. Oczekiwania magistratu są duże, więc trzeba inwestora z grubymi milionami.


Gazeta Krakowska 8 grudnia 2010 r.

Internauci wskazali zaniedbane miejsca
Gazeta przeprowadziła sondę wśród internautów, prosząc ich o wybranie najbardziej zaniedbanego i najbrzydszego miejsca oraz budynki w Tarnowie, które wymagają pilnego remontu. Według internautów są to: okolice Owintaru, Bernardyńska, cała dzielnica Klikowa, park przy dworcu, ul. Sowińskiego na wysokości TSM, Amfiteatr Letni, dom przy ul. Jasnej na przeciwko przedszkola, ul. Warzywna, dworzec PKP w Mościcach, kamienica przy Targowej.

Komentarze...