Barbórka w Tarnowie
access_time 2010-12-08 14:38:03
Już po raz ósmy barbórkę w Tarnowie zorganizowała Karpacka Spółka Gazownictwa. Tegoroczne uroczystości zostały połączone z obchodami 680 rocznicy lokacji miasta. To także 132 rocznica powstania gazownictwa w Tarnowie.


Barbórka jest również świętem gazownictwa od 27 lat, a Tarnów centrum tej branży w Polsce południowo-wschodniej. Działająca tu spółka obejmuje swoim działaniem 4 województwa Polski południowo-wschodniej: małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i lubelskie, w tym 69 powiatów i 546 gmin.

Uroczystości zorganizowane przez KSG były bliźniaczo podobne do tych, które kultywowane są na Śląsku przez górników wydobywających węgiel. W programie były: przemarsz ulicami miasta w strojach górniczych, msza święta, oficjalne uroczystości - akademia z wręczaniem odznaczeń.

W tym roku zaproszenie Karpackiej Spółki Gazownictwa przyjęło ponad 400 osób z branży z całego kraju, w tym zarządy central PGNIG S.A. i Gaz-System S.A. Prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała wręczył Dukata Tarnowskiego Prezesowi Zarządu Karpackiej Spółki Gazownictwa „za zasługi dla miasta i rozwoju Tarnowa”. Kierowanej przez Prezesa Bogdana Pastuszko firmie nieobojętne są kultura, sport i potrzeby innych. Firma ta jest mecenasem Teatru im. L. Solskiego i regularnie wspiera imprezy kulturalne. KSG jest również sponsorem Karpackiego Wyścigu Kurierów, tarnowskiego żużla oraz Tomasza Oleksego. Angażuje się również w działalność organizacji charytatywnych. Firma ma także swój wkład w organizację tarnowskiego Forum Inwestycyjnego – jednego z najważniejszych dla Tarnowa, cyklicznych wydarzeń.


Info, foto: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...