Idą święta - kieszonkowcy ruszają na łowy; policja ostrzega
access_time 2010-12-15 12:33:50
Rusza policyjna akcja "Święta 2010". Tarnowska Policja ostrzega przed kieszonkowcami, apeluje o zabezpieczenie mieszkań w przypadku świątecznych wyjazdów i obiecuje dołożyć wszelkich starań, aby wyeliminować kierowców na "podwójnym gazie".


Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Lada moment sklepy i supermarkety wypełnią się po brzegi zabieganymi klientami, którzy pochłonięci przedświątecznym zamieszaniem tracą czujność, przestając kontrolować to, co się wokół nich dzieje. Tacy klienci to wprost „wymarzone” ofiary złodziei i kieszonkowców, których w okresie przedświątecznym z całą pewnością nie zabraknie.

Bezwzględnie wykorzystają nasze roztargnienie, by pozbawić nas portfeli. Zadbajmy zatem nie tylko o świąteczne prezenty i suto zastawione stoły, ale także o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Bądźmy czujni, udając się na przedświąteczne zakupy nie zabierajmy ze sobą zbędnej gotówki, czy wartościowych przedmiotów. Portfele trzymajmy w wewnętrznych kieszeniach odzieży lub w torebkach trzymanych z przodu, blisko siebie. Uważajmy szczególnie w miejscach zatłoczonych - sklepach i środkach komunikacji publicznej - pamiętajmy - tłok sprzyja kieszonkowcom. Nie pozostawiajmy w pojazdach radioodbiorników i przedmiotów, które skuszą potencjalnego złodzieja. Nie wpuszczajmy do mieszkań osób nieznajomych.

Jeśli zdecydujemy się wyjechać na okres świąteczny poza miejsce zamieszkania, pamiętajmy o zabezpieczeniu naszych domostw. Idealnych zabezpieczeń tak naprawdę nie ma, ale możemy ograniczyć ryzyko włamania. Solidne drzwi i zamki, inwestycja w zakup alarmu, to bez wątpienia dobry pomysł. Warto poprosić zaufanego sąsiada o wzgląd na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem.

Tarnowska Policja dołoży wszelkich starań, aby nadchodzące święta i okres je poprzedzający przebiegły bezpiecznie i w atmosferze spokoju. W poniedziałek rozpoczęliśmy działania prewencyjne „Święta 2010”, którym celem jest zapobieganie kradzieżom, włamaniom i napadom. Działania obejmują teren Tarnowa i całego powiatu. Weźmie w nich udział łącznie ponad 500 policjantów sił prewencji i pracujących po cywilnemu służb kryminalnych. Wspomagają ich także policjanci „drogówki” zapewniający bezpieczeństwo na drogach, eliminując z nich piratów drogowych i kierujących na „podwójnym gazie”. W działaniach na głównych ciągach komunikacyjnych biorą również udział funkcjonariusze Straży Granicznej.

Większej ilości policyjnych patroli można się także spodziewać w centrum miasta i na tarnowskich osiedlach mieszkaniowych. Policjanci pojawią się także na placach targowych i miejscach gdzie prowadzona jest sprzedaż wigilijnego karpia i świątecznych drzewek. Sprawdzamy czy oferowany tam towar pochodzi z legalnych źródeł. Kontrole planowane są także w kompleksach leśnych. W działaniach tych wspierają nas strażnicy miejscy i funkcjonariusze Straży Leśnej. Zwrócimy także uwagę na akweny wodne i przebywające tam osoby pod kątem ich bezpieczeństwa i legalności połowu ryb.

Tarnowska Policja życzy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych Świąt Bożego NarodzeniaInfo: KMP Tarnów
Komentarze...