Koncert "W Dzień Bożego Narodzenia" Świerczkowiaków
access_time 2010-12-28 15:44:57
Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy i „Mali Świerczkowiacy” zapraszają na koncert noworoczny 2 stycznia 2011 r. o godz. 11.30.


Termin: 2 stycznia 2011r., godz. 11.30
Miejsce: Duża Scena, CSM, ul. Traugutta 1
Bilet: 5 zł
Rezerwacja: kasa CSM, ul. Traugutta 1, tel. 14 633 46 21

W programie widowiska świąteczne, zwyczaje wspólnego kolędowania w oparciu o tradycję Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Lachów Sądeckich, Krakowa w tym także rodzimego regionu - Krakowa Wschodniego.

Historia opowiada o anielskim oczekiwaniu, przygotowywaniu stajenki i narodzeniu Jezuska. Do szopy przybywają grupy pasterzy z różnych regionów Polski. Wszyscy ubrani w autentyczne kostiumy. Prezentowane tańce, pastorałki i kolędy są zgodne z etnograficznymi i historycznymi przekazami.

W widowisku bierze udział ponad 50 tancerzy, a towarzyszy im 10 osobowa orkiestra. Podczas koncertu "W dzień Bożego Narodzenia" zaprezentują się także "Mali Świerczkowiacy". W programie koncertu opartym na tradycjach ludowych znalazły się pastorałki i kolędy: "Hola Pastuszkowie", "Pastuszkowie hej!", "Bóg się rodzi", "Dnia jednego", "Pastuszkowie bracia mili", "Przybieżeli do Betlejem" i wiele innych.

Info: Organizator
Dla czytelników naszego Portalu mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert ZPiT Świerczkowiacy w niedzielę 2 stycznia 2011 r. w Centrum Sztuki Mościce.
Rozdamy je w drodze losowania. Wystarczy wysłać na adres naszej redakcji: redakcja(małpa)tarnow.net.pl swoje imię, nazwisko, telefon. W tytule maila należy koniecznie wpisać "Świerczkowiacy". Na zgłoszenia czekamy do 31 grudnia 2010 r. do godziny 14.00.

Komentarze...