Turniej Tańca Towarzyskiego „ZIMA 2010” (FOTO)
access_time 2010-12-29 18:39:39
Dobiegła końca kolejna edycja wspaniałej imprezy tanecznej - Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „ZIMA 2010” o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży, a także goszczące po raz pierwszy w Tarnowie Mistrzostwa Polski Południowej w Tańcu Towarzyskim. Zobacz taneczne zmagania!


Ogólnopolski Turniej Tańca odbył się hali widowiskowo-sportowej „Jaskółka” w Tarnowie – Mościcach, która dzięki wspaniałej dekoracji przygotowanej przez organizatorów i rodziców KTT „eMiKa” PM, przy wsparciu dobroczyńców i sponsorów, przeistoczyła się w piękna salę taneczną, gromadzącą na swoim parkiecie pary między innymi z takich miast jak: Kraków, Tarnów, Rzeszów, Radom, Nowy Sącz, Tomaszów Mazowiecki, Lublin, Rakszawa, Nowy Targ, Kielce, Mielec, Krosno, Biłgoraj, Stalowa Wola, Opole, Zamość, Kłobuck, Mszana Dolna, Tarnobrzeg, Myślenice, Jaworzno, Bochnia, Katowice, Gliwice, Częstochowa, Chorzelów, Ostrowiec Świętokrzyski i Mykanów.

Podczas całego, pierwszego dnia tanecznych zmagań wystąpiło około 185 par, z czego reprezentujących nasze miasto było 35, prezentujących swoje taneczne umiejętności w różnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych.

Drugiego dnia tanecznych zmagań, podczas Mistrzostw Polski Południowej w Tańcu Towarzyskim, mogliśmy podziwiać najlepsze pary okręgów: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego (było to około 200 par).

Na tanecznym parkiecie pary rywalizowały zarówno o indywidualne tytuły mistrza, I-vce mistrza i II-vce mistrza Polski Południowej w Tańcu Towarzyskim w różnych kategoriach wiekowych, jak i o puchary dla najlepszego okręgu w rywalizacji drużynowej. W tym roku zwyciężyła reprezentacja Okręgu Małopolskiego, a zaraz za nią uplasowała się reprezentacja Okręgu Śląskiego i Podkarpackiego.

Tarnowskie pary reprezentujące Klub Tańca Towarzyskiego „eMiKa” PM i tym samym Okręg Małopolski Polskiego Towarzystwa Tanecznego, zdobyły następujące miejsca i tytuły:

Budzik Tomasz, Bartoszek Aleksandra – II-vce Mistrz Polski Południowej w kategorii 10-11 lat
w stylu LATYNOAMERYKAŃSKIM, III-vce Mistrz Polski Południowej w kategorii 10-11 lat
w stylu STANDARD

Bylica Dominik, Baniak Izabela – III-vce Mistrz Polski Południowej w kategorii 10-11 lat
w stylu LATYNOAMERYKAŃSKIM, IV-vce Mistrz Polski Południowej w kategorii 10-11 lat
w stylu STANDARD

Nowoświat Mikołaj, Rzepecka Oliwia – I-vce Mistrz Polski Południowej w kategorii 14-15 lat
w stylu LATYNOAMERYKAŃSKIM

Szołtysik Wojciech, Zyznar Magdalena – II-vce Mistrz Polski Południowej w kategorii 16-18 lat
w stylu STANDARD, V-vce Mistrz Polski Południowej w kategorii 16-18 lat
w stylu LATYNOAMERYKAŃSKIM

Stysiał Tomasz, Chwistek Renata – XII-vce Mistrz Polski Południowej w kategorii 16-18 lat
w stylu STANDARD, XVI-vce Mistrz Polski Południowej w kategorii 16-18 lat
w stylu LATYNOAMERYKAŃSKIM

Mróz Łukasz, Jakus Magdalena – VII-vce Mistrz Polski Południowej w kategorii 12-13 lat
w stylu STANDARD, II-vce Mistrz Polski Południowej w kategorii 12-13 lat
w stylu LATYOAMERYKAŃSKIM

Trytko Michał, Lekarczyk Anna – XIII-vce Mistrz Polski Południowej w kategorii 12-13 lat
w stylu STANDARD, VI-VII-vce Mistrz Polski Południowej w kategorii 12-13 lat
w stylu LATYOAMERYKAŃSKIM


Organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Zima 2010” o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży i Mistrzostw Polski Południowej w Tańcu Towarzyskim organizowanych po raz pierwszy w Tarnowie byli:
Pałac Młodzieży w Tarnowie
Klub Tańca Towarzyskiego „eMiKa” PM Tarnów
Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Małopolski Okręg Polskiego Towarzystwa Tanecznego


Poniżej najważniejsze wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „ZIMA 2010”:

Kategoria wiekowa: 10-11, Klasa: D, Styl: Kombinacja 6T
Miejsce I - Budzik Tomasz, Bartoszek Aleksandra KTT „eMiKa” PM
Miejsce II - Wąsala Michał, Ładziak Natalia ZAMEK Lublin
Miejsce III - Hawryluk Marcin, Pawlik Weronika GRACJA Krosno

Kategoria wiekowa: 14-15, Klasa: E, Styl: Kombinacja 8T
Miejsce I - Miśkiewicz Maciej, Cichy Monika EVOLUTION Kraków
Miejsce II - Pajdzik Kamil, Guzara Aleksandra PRESTIGE MOK Mszana Dolna
Miejsce III - Salwa Piotr, Roczniak Paulina KLASA Tarnów

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: D, Styl: Kombinacja 8T
Miejsce I - Miś Adrian, Rej Patrycja KTT „eMiKa” PM
Miejsce II - Skupień Łukasz, Wróbel Adrianna CUBANA Nowy Targ
Miejsce III - Nowosiad Tomasz, Kuźniak Kamila SHOW DANCE Rzeszów

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: C, Styl: Standard
Miejsce I - Barański Mateusz, Koś Magdalena AKSEL Rzeszów
Miejsce II - Martoń Bartosz, Martoń Aleksandra DŻET Rzeszów-Boguchwała
Miejsce III – Skonieczny Damian, Kubicka Ewelina M-TEAM Kraków

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: C, Styl: Latin
Miejsce I - Chorzępa Maciej, Kawalec Ewa GAMA Rzeszów
Miejsce II - Orzechowski Grzegorz, Janiczek Wioletta KTT „eMiKa” PM
Miejsce III – Wądołkowski Piotr, Byra Magdalena AKSEL Rzeszów

Kategoria wiekowa: 12-13, Klasa: C, Styl: Standard
Miejsce I - Adamek Mateusz, Rubacha Anna CENTRUM TAŃCA Lublin
Miejsce II - Trytko Michał, Lekarczyk Anna KTT „eMiKa” PM
Miejsce III – Chara Aleksander, Buczek Karolina GRACJA Krosno

Kategoria wiekowa: 12-13, Klasa: C, Styl: Latin
Miejsce I - Mróz Łukasz, Jakus Magdalena KTT „eMiKa” PM
Miejsce II - Toropolski Patryk, Longawa Daria GRACJA Krosno
Miejsce III – Adamek Mateusz, Rubacha Anna CENTRUM TAŃCA Lublin

Kategoria wiekowa: 14-15, Klasa: B, Styl: Standard
Miejsce I - Bella Cezary, Jurczyńska Izabela ZORBA Mykanów
Miejsce II - Szymczak Kamil, Kowalczyk Kinga ZORBA Mykanów
Miejsce III – Rozkuszka Kamil, Kułaga Magdalena KTT „eMiKa” PM

Kategoria wiekowa: 14-15, Klasa: B, Styl: Latin
Miejsce I - Nowoświat Mikołaj, Rzepecka Oliwia KTT „eMiKa” PM
Miejsce II - Święciak Damian, Zientarska Anna CANTINERO Tomaszów Maz.
Miejsce III – Maziarz Marcin, Machowska Sylwia GRACJA Krosno

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: B, Styl: Standard
Miejsce I - Chodzicki Witold, Grabowska Klaudia CANTINERO Tomaszów Maz.
Miejsce II - Chrząstek Mateusz, Petz Izabela ART-CMG Radom
Miejsce III – Kurcoń Konrad, Hus Dominika GRACJA Krosno

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: B, Styl: Latin
Miejsce I - Mazgaj Szymon, Lizak Aneta AS-SPORT Kraków
Miejsce II - Martoń Bartosz, Martoń Aleksandra DŻET Rzeszów-Boguchwała
Miejsce III – Żytko Paweł, Skakowska Daria GAMZA Lublin

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: A, Styl: Standard
Miejsce I - Szołtysik Wojciech, Zyznar Magdalena KTT „eMiKa” PM
Miejsce II - Nagórski Maciej, Froń Magdalena SZOK Gliwice
Miejsce III – Pieroń Jakub, Wabnic Adriana MAESTRO Opole

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: A, Styl: Latin
Miejsce I - Myśliwiec Bogdan, Prokop Angelika PLĄS Kraków
Miejsce II - Szołtysik Wojciech, Zyznar Magdalena KTT „eMiKa” PM
Miejsce III – Nagaj Mieszko, Guzik Anna GASIEK Rzeszów

Kategoria wiekowa: 12-13, Klasa: E, Styl: Kombinacja 8T
Miejsce I - Chmurzyński Aleksander, Serafin Natalia POLECZKA Kraków
Miejsce II - Osmola Kacper, Honkisz Wiktoria KTT „eMiKa” PM
Miejsce III – Figurski Przemysław, Banaszek Aleksandra CENTRUM TAŃCA Radom

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: E, Styl: Kombinacja 8T
Miejsce I - Tymczyszyn Jerzy, Krukowska Justyna PRIMA DANCE Kraków
Miejsce II - Olejnikowski Dawid, Cybula Natalia CANTINERO Tomaszów Maz.
Miejsce III – Dołęga Kamil, Wojtas Marlena CENTRUM TAŃCA Rakszawa

Kategoria wiekowa: 12-13, Klasa: D, Styl: Kombinacja 8T
Miejsce I - Wróbel Bartłomiej, Wąsacz Karolina M-TEAM Kraków
Miejsce II - Kowalczyk Jan, Ciosk Barbara CANTINERO Tomaszów Maz.
Miejsce III – Postawa Grzegorz, Tarchała Aleksandra KTT „eMiKa” PM

Kategoria wiekowa: 14-15, Klasa: D, Styl: Kombinacja 8T
Miejsce I - Górecki Marcin, Żywiec Martyna SOKÓŁ Myślenice
Miejsce II - Kunda Szymon, Bartman Julita MAŁOPOL.CENTRUM TAŃCA Kra
Miejsce III – Chełmecki Kamil, Foryś Sandra EVOLUTION Kraków


Szczegółowe wyniki OTTT „ZIMA2010: www.taniec.slominski.pl
Szczegółowe wyniki Mistrzostw Polski Południowej: www.taniec.slominski.pl

Foto: Kamil Zyznar – www.kamilzyznar.com

Komentarze...