Krystyna Latała będzie trzecim wiceprezydentem Tarnowa
access_time 2011-01-07 09:01:51
Obejmie ona stanowisko od 18 stycznia. Wieloletnią polonistkę i współzałożycielkę Radia MAKS, a ostatnio prezesa Radia Eska Tarnów, rekomendowała do tej funkcji Platforma Obywatelska. Krystyna Latała odpowiadać będzie za miejską oświatę oraz sport.


Krystyna Latała jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tam też ukończyła Podyplomowe Studium Upowszechniania Kultury. Najdłużej pracowała jako nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie, prowadziła także zajęcia w Kolegium Języka Polskiego. Tarnowianom jest znana również jako współzałożycielka Radia MAKS – pierwszej w regionie niezależnej, komercyjnej stacji radiowej i portalu informacyjnego Małopolski Wschodniej - intermaks. Laureatka wielu nagród i wyróżnień m.in. za pracę pedagogiczną: Kuratora Oświaty i Wychowania – 1979 r., Miasta Tarnowa – 1984 r., posiadaczka Srebrnego Krzyża Zasługi – 2001 r. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia w dziedzinie radiowej przyznanym na wniosek KRRiT przez Prezydenta RP - 2005 r.

Krystyna Latała dołączy zatem do grona Zastępców Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały, którymi są Dorota Skrzyniarz oraz Henryk Słomka – Narożański. W ścisłym kierownictwie Urzędu zasiadają ponadto Sekretarz Miasta Aleksandra Mizera i Skarbnik Sławomir Kolasiński.

Info: Urząd Miasta Tarnowa

Do kompetencji pani wiceprezydent należeć ma nadzór głownie nad działką edukacji i sportu. Dotąd był to zakres obowiązków wiceprezydent Doroty Skrzyniarz, która pod swoje skrzydła weźmie teraz zdrowie i opiekę społeczną.

Komentarze...