W Gminie Borzęcin przeprowadzono akcję "Stop komarom"
access_time 2010-07-15 09:07:06
W ubiegłym tygodniu przeprowadzono na terenie gminy Borzęcin odkomarzanie metodą agrolotniczą. Akcję podzielono na dwa etapy: część oprysku wykonano w czwartek, a dokończono w dniu następnym.

Akcję odkomarzania planowaliśmy na początku tygodnia, jednak złe warunki atmosferyczne spowodowały jej przesunięcie na czwartek i piątek – mówi wójt Janusz Kwaśniak. Oprysk lotniczy wykonały trzy samoloty z Zakładu Usług Agrolotniczych w Mielcu.

Już w weekend można było poczuć różnicę. Rozumiem, że nie udało się zlikwidować wszystkich komarów w gminie, ale teraz wieczorami można spokojnie usiąść przed domem i odpocząć. Do tej pory nie było mowy o czymś takim bez narażania się na pogryzienie przez stada komarów – komentują mieszkańcy Borzęcina.

Zabieg wykonano z zastosowaniem preparatu biobójczego Aqua K-Othrine, dopuszczonego do stosowania przez Ministerstwo Zdrowia. Koszt zadania to kwota ponad 310 tysięcy złotych. Blisko 250 tysięcy dotacji Gmina pozyskała z budżetu Wojewody Małopolskiego. - Jesteśmy wdzięczni władzom naszej gminy, że przeprowadzono taką akcję. Teraz – zarówno w dzień, jak i wieczorami – można korzystać z uroków pięknego i słonecznego lata – komentują zadowoleni mieszkańcy gminy.

Odkomarzanie będzie powtórzone metodą naziemną w centrach miejscowości i na obiektach sportowych za około 3 tygodnie w ramach podanych wyżej kosztów.


Info i zdjęcia: Piotr Kania / Gmina Borzęcin

Komentarze...