Życie po (zu)życiu – Dwa Światy Elektrośmieci w Tarnowie
access_time 2010-09-02 15:42:05
Jak wygląda cykl „życia po zużyciu” sprzętów elektrycznych i elektronicznych? Co można z nich przetworzyć i odzyskać? Dlaczego elektrośmieci uznawane są za odpady niebezpieczne szkodliwe dla środowiska? W znalezieniu odpowiedzi na te pytania pomoże wystawa zorganizowana przez ElektroEko w Centrum Handlowym „MAX” w Tarnowie. Eksponaty będą dostępne w dniach 3 – 18 września.


Wystawa „Życie po zużyciu” przedstawia tematykę recyklingu zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych oraz wyjaśnia zasady prawidłowego postępowania z tego rodzaju odpadami. Ma również na celu uświadomienie skali zagrożeń wynikających z niewłaściwego postępowania z elektrośmieciami oraz wskazanie na zasadność ich przetwarzania i recyklingu.

Odwiedzający wystawę, będą mogli obejrzeć eksponaty, które w dostępny i prosty sposób przedstawiają na przykład ilość metali, które można odzyskać w procesie recyklingu komputera, zaprezentują drogę zebranych elektrośmieci od momentu zebrania do odzysku surowców, a także ułatwią sprawdzenie wiedzy na temat postępowania ze zużytymi świetlówkami.

Eksponaty wystawione w CH „MAX” stanowią część wystawy „Dwa Światy Elektrośmieci” zorganizowanej w zeszłym roku w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wystawa „Życie po zużyciu” będzie dostępna od 3 do 18 września 2010 w godzinach otwarcia sklepu. Centrum Handlowe „MAX”, ul. Szkotnik 1A, 33-100 Tarnów

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: 10:00-21:00
Sobota: 10:00-19:00
Niedziela: 10:00-16:00Info: Organizatorzy

Komentarze...