Edyta Ropek pewna podium w Pucharze Świata
access_time 2010-09-03 14:29:10
Po sześciu eliminacjach Pucharu Świata w konkurencji na czas tarnowianka Edyta Ropek zajmuje trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej.


Była to przedostatnia edycja tegorocznego pucharu, jednak już teraz znamy pierwszą trójkę najlepszych w tym sezonie zawodniczek w konkurencji wspinaczki na czas. Wspierana przez marki Five Ten i Petzl Edyta Ropek znalazła się w tym gronie i wszystko wskazuje na to, że uplasuje się na trzeciej pozycji. Po sześciu edycjach Edyta ma na swoim koncie 371 punktów, przed nią są Rosjanki Ksenia Aleksiewa – 395punktów i Julia Lewoczkina – 461 punktów. Na czwartym miejscu plasuje się Chinka Cuilian He z 258 punktami na swoim koncie, jednak nie ma szans na poprawienie wyniku.

Puchar z pewnością trafi do Juli Lewoczkiny, której ilość punktów gwarantuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Istnieją jeszcze teoretycznie szanse na poprawienie wyniku reprezentantki Polski i awans na drugą pozycję. Ostateczny wynik poznamy podczas październikowej finałowej edycji w chińskim Huaiji.

Do obliczenia klasyfikacji generalnej brane są pod uwagę punkty za najlepsze sześć, z siedmiu edycji PŚ 2010. Tak więc ostateczne rozstrzygnięcie zależy od lokat Kseni i Edyty podczas finału, przy czym Ksenia ma dużo większe szanse na drugie miejsce. Zawody w Korei były bardzo trudne dla zawodniczki MKS Tarnovia. Edyta tydzień wcześniej startowała w chińskim Xining, gdzie niestety zaraz po starcie trafiła do szpitala z powodu silnego zatrucia. W Chuncheon startowała osłabiona, co resztą było widać po czasach eliminacji. Mimo, że w Chinach ustanowiła nowy rekord Polski na dystansie 15 metrów (10,27 sekundy), nie udało się jej w pełni zregenerować po chorobie i w eliminacjach osiągnęła słabsze czasy: 12,05 i 11,44 sekundy, co dało jej dopiero piątą pozycję w tych zawodach.

W Korei zwyciężyła Chinka Cuilian He, druga była Ksenia Aleksiewa z Rosji, trzecie miejsce przypadło Chince Xuhua Pan. W zmaganiach mężczyzn zwyciężył Chińczyk Qxin Zhong przed Rosjaninem Jewgienim Wajczekowskim i Czechem Liborem Hrozą. Zmagania odbyły się na 15 metrowej IFSC Speed Record Wall w imponującej wielkości kompleksie sportowym, gdzie znajdowały się również ściany do konkurencji buldering i prowadzenie. Puchar w Korei był częścią większej imprezy - World Leisure Games.

Komentarze...