Tor rowerowy praktycznie gotowy
access_time 2010-10-22 08:35:27
Zgodnie z deklaracją Prezydenta Tarnowa na os. Legionów powstał tor rowerowy (dirt, pump track). Obecnie na torze trwają ostatnie prace kosmetyczne, niezbędne jest też odczekanie kilku dni, aby usypane górki ustabilizowały się. Jeszcze w tym miesiącu tor zostanie oddany do użytku amatorom wyczynów rowerowych.


W skład toru rowerowego, który kosztował około 40 tys. zł, wchodzą:

  • góra startowa z charakterystycznym podejściem,
  • pierwsza linia przeszkód zmiennych- 2x „stolik”, 1x przejezdny garb, 1x „hopa whip”,
  • druga linia przeszkód ziemnych – 2 x „hopa z dziurą”,
  • trzecia linia przeszkód ziemnych tzw. „pump track”, 2 x„hopa stolik”, 2 x „mała hopa z dziurą” oraz 6 x przejezdne garby,
  • 4 zakręty profilowane.


Elementy toru zostały opracowane i wykonane przez firmę Simply z Poznania, przy pomocy sponsorów: WES-BUD Wiesław Frys z Tarnowa, Zakładu Składowania Odpadów Komunalnych oraz TRANS-ZIEM.

20 października 2010 r. podczas odbioru technicznego tor został sprawdzony praktycznie przez wicemistrza Polski w rajdach BMX – DIRT Bartka „Zienta” Zięcinę, najwszechstronniejszego i najbardziej obiecującego ridera młodego pokolenia. Pokaz wyglądał imponująco (fotografie na www.tarnow.pl), a ocena wystawiona torowi przez mistrza była bardzo wysoka. Po całkowitym zakończeniu prac wykonawca przedstawi orzeczenie bezpieczeństwa i poprawności wykonania przeszkód, wydane przez Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych.

Tor rowerowy przeznaczony jest dla jazdy indywidualnej oraz zawodów rowerowych, dla osób początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych, z tym że ci pierwsi powinni zaczynać swoje przejazdy na torze od najniższych górek i najprostszych przeszkód. Wszyscy korzystający z toru winni zachować zasady bezpieczeństwa i ostrożności, nie przeceniając swych możliwości.


Info, foto: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...