Już wkrótce trzecia edycja TARNÓW INTERNATIONAL JAZZ CONTEST. KONKURS!
access_time 2010-10-24 16:49:25
W dniach od 27 do 30 października 2010 r. w Tarnowie odbędzie się trzecia edycja międzynarodowego festiwalu jazzowego 3rd TARNÓW INTERNATIONAL JAZZ CONTEST. Popularyzacja jazzu w wykonaniu najwybitniejszych światowych i polskich artystów oraz wsparcie edukacji i promocji młodych muzyków rozpoczynających swoją karierę na scenie jazzowej, to główne cele Festiwalu. Wygraj bilety na koncerty festiwalowe!


W tegorocznym programie mocny akcent został położony na promocję rodzimego środowiska jazzowego. Dla tarnowskiej publiczności zagrają artyści z absolutnej czołówki polskiego jazzu m.in. nestor i legenda Jan Ptaszyn Wróblewski z Kwartetem, który tworzy wraz z Wojciechem i Jackiem Niedzielą oraz Marcinem Jahrem, Adam Pierończyk Quartet oraz Krystyna Stańko z nastrojowym projektem inspirowanym muzyką Petera Gabriela „Secretly”. Festiwal zainauguruje koncert AfroFree&Big Contest Band.

Od początku istnienia Festiwal prezentuje różnorodne klimaty i style jazzowe. Gośćmi poprzednich edycji były takie gwiazdy jak m.in. Karen Edwards, Wayne Dockery, John Betsch, Ed Schuller, Reggie Moore, Wojciech Karolak, Jarek Śmietana, John Betsch, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Piotr Baron.

Należy pamiętać, iż TARNÓW INTERNATIONAL JAZZ CONTEST to nie tylko koncerty. Na tle innych prestiżowych międzynarodowych festiwali jazzowych tarnowska impreza wyróżnia się dużym udziałem młodych muzyków w panelu konkursowym i warsztatach prowadzonych przez wszystkie gwiazdy biorące udział w Festiwalu. Warsztaty odbywają się w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż w części konkursowej zaplanowano oryginalną formułę „pojedynku jazzowego”, w którym na oczach publiczności wezmą udział soliści oraz zespoły z całego kraju rekrutujące ze szkół i uczelni muzycznych. Natomiast w finale konkursu laureaci w kategorii solowej wystąpią w zespołach, które stworzą z gwiazdami tegorocznej edycji.

Podczas Festiwalu odbędzie się także promocja książki Jacka Niedzieli „Historia Jazzu”, a program imprezy, jak co roku, wzbogacą wieczorne jam session w kawiarniach i restauracjach tarnowskich, zawsze otwartych i przyjaznych jazzowym klimatom. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii „JazzFoto” Jerzego Hebdy i Jacka Płanety.

Wszystkie koncerty oraz konkurs odbędą się w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Więcej o Festiwalu na www.tarnow-jazz.pl
UWAGA KONKURS!

Do wygrania dwa zaproszenia jednoosobowe na 3 koncerty festiwalowe! Bilety będą do odebrania w siedzibie redakcji przy ulicy Granicznej 8a.

Koncert AfroFree & Big Contest Band
27 października 2010 r. godz. 19:00, Pałac Młodzieży
Wyślij na adres naszej redakcji: redakcja(małpa)tarnow.net.pl swoje imię, nazwisko, telefon. W tytule maila wpisz koniecznie "AfroFree". Na zgłoszenia czekamy do wtorku 26 października (włącznie).
Wylosowani zostali: Bernadetta Musiał, Jakub Witek

Koncert Krystyna Stańko - "Secretly"
28 października 2010 r. godz. 19:00, Pałac Młodzieży
Wyślij na adres naszej redakcji: redakcja(małpa)tarnow.net.pl swoje imię, nazwisko, telefon. W tytule maila wpisz koniecznie "Stańko". Na zgłoszenia czekamy do środy 27 października (włącznie).
Wylosowani zostali: Lucyna Krzyczmonik, Anna Sajdak

Koncerty Jarosław Bothur Quartet. Adam Pierończyk Quartet.
29 października 2010 r. godz. 19:00, Pałac Młodzieży
Wyślij na adres naszej redakcji: redakcja(małpa)tarnow.net.pl swoje imię, nazwisko, telefon. W tytule maila wpisz koniecznie "Quartet". Na zgłoszenia czekamy do czwartku 28 października (włącznie).
Wylosowani zostali: Rafał Szczepanik, Katarzyna Woźniak


Info, bilety: Organizator

Komentarze...