Wszystkich Świętych - jak dotrzeć na cmentarze?
access_time 2010-10-26 10:38:56
Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych (MAPY)W dniu 31 października oraz 1 listopada 2010 r. linie komunikacji miejskiej kursują według świątecznych rozkładów jazdy. Dodatkowo zostaną uruchomione 4 linie specjalne kursujące do cmentarzy w Krzyżu oraz w Mościcach. Sprawdź ich trasę na mapie. Zapoznaj się z objazdami na liniach 6, 15, 14, 12, 24.


Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach w okresie Wszystkich Świętych (MAPY)We Wszystkich Świętych pojedziemy inaczej. Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach wprowadzona zostanie w dniach 31 października oraz 1 listopada 2010 r. Zobacz szczegółowy opis i mapy zmian na drogach w okolicach cmentarzy.KOMUNIKAT
Miejskiego Zarządu Cmentarzy w Tarnowie

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych prosi się osoby posiadające groby swych bliskich na cmentarzach komunalnych w Tarnowie o ich uporządkowanie. Przypomina się też o obowiązku wnoszenia co 20 lat opłaty mogilnej od mogił ziemnych i grobów ziemnych obramowanych. W przypadku braku opłaty, zgodnie z obowiązującymi przepisami, grób przechodzi do właściciela terenu Gminy Miasta Tarnowa i może ulec likwidacji bez możliwości odszkodowania.

Informujemy również właścicieli grobów murowanych (grobowców) o obowiązku wnoszenia co 20 lat opłaty na pokrycie udziału w kosztach utrzymania cmentarzy. Osoby dochodzące praw do grobów, zobowiązane są do udowodnienia swych praw stosownymi dokumentami. Powyższa informacja dotyczy cmentarzy komunalnych: Starego, Krzyża i w Mościcach.Policyjna akcja ZNICZZbliża się 1 listopada Święto Zmarłych - czas zadumy i refleksji. Będziemy odwiedzać groby bliskich. Niestety to także okres zwiększonej aktywności kieszonkowców i włamywaczy, których łupami padają pozostawione na okres wyjazdu mieszkania, torebki i podręczne bagaże, samochody stojących na cmentarnych parkingach i ich wyposażenie. By wyeliminować te negatywne zdarzenia więcej patroli pracować będzie w tym okresie na drogach, ulicach i osiedlach, a także w miejscach handlu kwiatami i zniczami. W działaniach wspierać nas będą strażnicy miejscy.

Okres Święta Zmarłych to także czas wzmożonego ruchu kołowego i pieszych w rejonach cmentarzy, na drogach do nich przyległych oraz głównych ciągach komunikacyjnych. Jak co roku prowadzona będzie policyjna akcja ZNICZ, której celem jest zapewnienie porządku i bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Rozpocznie się ona już w najbliższy piątek, 29 października i potrwa do późnych godzin wieczornych 1 listopada. W tym okresie czuwać będziemy by ruch odbywał się płynnie, a wszyscy którzy zechcą odwiedzić groby bliskich dotarli do nich sprawnie i szybko. W rejonach największych nekropolii i dużych skrzyżowań policjanci będą regulować ruchem i informować zainteresowanych o możliwościach dojazdu do cmentarnych parkingów. Prosimy o zdyscyplinowanie i stosowanie się do ich poleceń.

Akcja ZNICZ to także eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, popełniających wykroczenia wobec pieszych, łamiących inne przepisy ruchu drogowego zwłaszcza jadących z nadmierną prędkością i poruszających się bez wymaganego oświetlenia. Pamiętajcie Państwo, że w wielu miejscach nastąpi także zmiana organizacji ruchu. Przestrzegamy przed jazdą „na pamięć” i zwracania w tych dniach bacznej uwagi na znaki drogowe.

KMP Tarnów

Komentarze...