Złota Perła Medycyny dla "starego" Szpitala
access_time 2010-10-26 14:50:50
Kapituła Ogólnopolskiego Konkursu Medycznego PERŁY MEDYCYNY ogłosiła laureatów tegorocznej edycji zmagań o prymat instytucji w branży medycznej. Specjalistyczny Szpital im. E Szczeklika w Tarnowie okazał się najlepszy w swojej kategorii.


- Zdobyliśmy I miejsce w kraju i otrzymaliśmy ZŁOTĄ PERŁĘ MEDYCYNY w gronie wieloprofilowych szpitali do 400 łóżek - wyjaśnia dyrektor „Szczeklika” Marcin Kuta - tym samym znaleźliśmy się wśród placówek medycznych nagrodzonych za ciągły rozwój i podnoszenie jakości świadczonych usług. „Złota Perła Medycyny” to dla nas wielki zaszczyt ale i zobowiązanie wobec naszych pacjentów.

Konkurs Perły Medycyny, organizowany w kraju już po raz czwarty jest synonimem profesjonalizmu i efektywności zarządzania, a przede wszystkim wszelkich działań podejmowanych na rzecz ochrony ludzkiego życia i zdrowia.

- W tym wyjątkowym, jubileuszowym roku to kolejne wyróżnienie dla szpitala - dodaje dyrektor Marcin Kuta - nie jest to jednak efekt działań podejmowanych wyłącznie w ciągu ostatnich miesięcy. Od kilku lat konsekwentnie realizujemy program wszechstronnego rozwoju szpitala oraz zmiany jakościowej podejścia do pacjentów. W konkursie oceniane są dokonania i osiągnięcia ostatnich lat m.in.: zakres oraz poziom usług medycznych, możliwości i jakość badań diagnostycznych, struktura i wykształcenie kadr medycznych, podnoszenie kwalifikacji kadry zarządzającej i pracowników, zrealizowane inwestycje, rozwój i innowacyjność w medycynie, wdrożenie systemów jakości oraz prowadzona międzynarodowa współpraca naukowa. Pod uwagę brana jest także aktywność w środowisku medycznym, przestrzeganie zasad etycznych, opinie pacjentów. Nasz szpital często zwyczajowo nazywany „starym” zdobywa coraz większe uznanie łącząc tradycję z osiągnięciami medycyny i życzliwym traktowaniem chorych ludzi. Złota Perła Medycyny dla Szpitala jest uhonorowaniem ciężkiej pracy i starań wszystkich naszych pracowników, którym za ten trud oraz zaangażowanie składam wielkie podziękowania.

Komentarze...