Cały Tarnów czyta dzieciom
access_time 2010-12-01 13:19:56
Tarnowska Akademia Twórczej Edukacji – TATE, włącza się w akcję Fundacji  Pani Ireny Koźmińskiej ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom, poprzez organizację spotkań czytelniczych. Akcja zostaje przeniesiona na grunt lokalny pod nazwą Cały Tarnów czyta dzieciom. W ten sposób organizatorzy chcą zachęcić wszystkich rodziców, opiekunów, a także nauczycieli do włączania się w promocję głośnego czytania dzieciom.


Działania te, nie są tylko jednorazowym wydarzeniem, będą miały charakter cykliczny. Spotkania będą odbywały się w każdą, pierwszą sobotę miesiąca,w siedzibie Tarnowskiej Akademii Twórczej Edukacji, przy ul. Mostowej 21. Wspólne czytanie rozpoczniemy już w najbliższą sobotę 4 XII, od godziny 11:00 i będzie ono trwało do godziny 12:00. Cykl zostanie zainaugurowany lekturą „przyjemnych i pożytecznych”, czyli baśni duńskiego baśniopisarza H. Ch. Andersena. Celem spotkań jest propagowanie czytelnictwa i wychowywanie młodych, mądrych i pewnych siebie ludzi. Aby to osiągnąć trzeba podejmować działania w tym kierunku, bo jak wiadomo nikt od urodzenia nie staje się miłośnikiem książek. Tę miłość trzeba w dziecku zaszczepić, rozwijać i pielęgnować.

Spotkania mają charakter bezpłatny. Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów do włączenia się w akcję. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, chęć uczestnictwa w spotkaniu należy zgłosić telefoniczne, pod numerem telefonu 794 114 583, lub mejlem: tate@tate.edu.pl

Szczegóły, dotyczące kolejnych spotkań, proszę śledzić na stronie internetowej TATE www.tate.edu.pl


Info: TATE

Komentarze...