Przegląd prasy
access_time 2010-12-01 14:10:10
Uwaga! Przygotuj się dzisiaj na srogi mróz, rok bezrobotnych, dwa samochody na tarnowską rodzinę - czyli przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze TEMI oraz Gazeta Krakowska.


Temi 1 grudnia 2010 r.

Dwa samochody na rodzinę?
Tylko w ciągu roku w Tarnowie przybywa prawie trzy tysiące pojazdów - czytamy w TEMI. Najwięcej jest samochodów osobowych, ale wyraźnie wzrasta także liczba motocykli i motorowerów. Szacunkowo co drugi tarnowianin (wliczając w to dzieci) powinien posiadać własny pojazd, a - statystycznie rzecz biorąc - każda rodzina dysponuje dwoma pojazdami.

Ubywa kandydatów na kierowców
Galicyjski Tygodnik Informacyjny pisze także o spadającej o ponad połowę liczbie chętnych do zdobycia prawa jazdy. Wszystko z powodu niżu demograficznego. Szkoły jazdy obniżają ceny, co nie zawsze wpływa na jakość kształcenia. Jedynym plusem całej tej sytuacji jest fakt, iż krócej czeka się na egzamin.

Rok bezrobotnych
W TEMI powraca temat ludzi bez pracy. W ostatnich tygodniach bezrobocie w powiecie tarnowskim nieco wzrosło, nie osiągając jednak jeszcze stopy z końca ub. r. czy z lutego br. - gdy było w skali roku najwyższe. Bezrobocie to problem przede wszystkim terenów podmiejskich - o ile Tarnów jest w Małopolsce miejscem o stosunkowo niskim bezrobociu, to podtarnowskie gminy znajdują się często na szarym końcu statystyk. W listopadzie liczba bezrobotnych w Tarnowie i powiecie tarnowskim sięgnęła 13163 osób.

Gazeta Krakowska 1 grudnia 2010 r.

Uwaga! Przygotuj się dzisiaj na srogi mróz
Jak donosi lokalny dodatek do Gazety Krakowskiej, dzisiejszej nocy nasze termometry mogą pokazać aż -17 stopni Celsjusza. 65 osób schroniło się wczoraj przed zimnem w tarnowskim Domu dla Bezdomnych Mężczyzn. To o 15 więcej niż jest miejsc w placówce. Niskie temperatury nie sprzyjają także rurom wodociągowym rozsadzanych przez mróz.

Walczą o wycieczkę w choinkowym boju
Gazeta informuje o ciekawym konkursie zorganizowanym przez Dyrekcje Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przy ul. Błotnej w Tarnowie. Władze szkoły zaangażowały swoich uczniów w nietypową rywalizację. Nagrodą w zabawie na "najlepiej udekorowane przedświąteczne otoczenie szkoły" jest wycieczka dla całej klasy. Wyłonienia zwycięzcy dokona komisja złożona z przedstawicieli samorządu uczniowskiego.

Komentarze...