Poetycka Moskwa - seans i koncert w CSM (WYGRAJ BILET na 2 seanse i koncerty)
access_time 2010-12-08 09:00:00
Jeszcze przez dwa grudniowe czwartki Centrum Sztuki Mościce zaprasza w filmowo-muzyczną podróż po fascynujących metropoliach. 9 grudnia na celowniku będzie poetycka Moskwa, natomiast 16 grudnia Zakochany Paryż. Wygraj podwójne zaproszenie na dwa filmy i koncerty.


Termin: 2, 9, 16 grudnia 2010r. godz. 18.00
Bilet: 20 zł (seans + koncert)
Karnet jednoosobowy: 50 zł
Rezerwacja: kasa CSM, ul. Traugutta 1, tel. 14 633 46 21
www.mck.tarnow.pl

W wielkich miastach, które nigdy nie zasypiają, codziennie budzi się miłość. Znakomici reżyserzy wraz z największymi gwiazdami światowego kina wykreowali niezwykłe filmy, w których, jak w kalejdoskopie, przeplatają się zaskakujące i elektryzujące opowieści o miłości i jej różnych odcieniach.

Zabawne, porywające, nastrojowe, dramatyczne i przyśpieszające bicie serca historie uczuciowych związków w scenerii wielkich miast - zakochanych miasta.

Pokażemy takie obrazy jak:
9 grudnia 2010 r. godz. 18.00 - dramat "Rusałka", reż. Anna Melikyan
16 grudnia 2010 r. godz. 18.00 - "Zakochany Paryż", reż. Gus Van Sant, Tom Tykwer, Ethan Coen

Po projekcji, podróż w fascynujące melodie wielkich miast.
9 grudnia 2010r. godz. 20.00 - Rosyjskie ballady i romanse - Alosza Awdiejew i Artyści Piwnicy pod Baranami: Tamara Kalinowska, Leszek Wójtowicz, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Piotr Kubowicz
16 grudnia 2010r. godz. 20.00 - Miłość w Paryżu - Dorota Lanton z zespołem. W programie piosenki z repertuaru Edith Piaf, Juliette Greco, Carli Bruni, Jacquesa Brela, Yves Montanda i Joe Dassina śpiewane w oryginale.


"Rusałka", reż. Anna Melikyan
O smutkach wieku dojrzewania, pierwszych porażkach i romantycznych uniesieniach niespełniających wyobrażeń wielkiej miłości powstaje mnóstwo podobnych do siebie filmów. O większości zapomina się zaraz po wyjściu z kina. Groteskowo-bajkowej "Rusałki" Rosjanki Anny Melikian tak szybko z pamięci wyrzucić się nie da, zresztą nie ma po co, bo to całkiem sympatyczna opowieść utrzymana w duchu przebojowej "Amelii". Obdarzona silnym instynktem samoobronnym, a zarazem ogromnie samotna i zakompleksiona dziewczyna o imieniu Alisa (Masza Szalajewa) cierpi z powodu swojej nadwrażliwości oraz upiornego dzieciństwa spędzonego z niezbyt inteligentną matką, niechętnie opiekującą się pogrążoną w demencji babką. Chciałaby zostać artystką, tańczyć w balecie, ostatecznie jednak ląduje w szkolnym chórze, gdzie nikt nie zauważa, że nie ma ochoty śpiewać. Protestując przeciwko obojętności, jaka ją otacza, odmawia odzywania się do kogokolwiek. Po ukończeniu szkoły dla niedorozwiniętych wyjeżdża w poszukiwaniu pracy do Moskwy, gdzie spotyka swojego wymarzonego księcia. Zakochuje się w skaczącym z mostu samobójcy. Tak zaczyna się melodramat, w którym wcale nie chodzi o ukazanie pokrzepiającej relacji dwojga zawiedzionych życiem desperatów, wręcz przeciwnie. Jest to wesoła opowieść o wiecznym pechu, odrzuceniu, bezowocnych staraniach zdobycia kogoś, kto nie zasługuje na zaufanie, a co dopiero na czyste, bezinteresowne uczucie. Sfilmowana z dystansem, ironią, drwiąca z nowobogackiej mentalności młodych wilczków putinowskiego kapitalizmu. Doceniona zarówno przez fachowców (nagrody w Karlowych Warach, Berlinie, Sundance, Soczi) jak i publiczność (nr 1 w rosyjskim box office).

Po seansie około godz. 20.00 zapraszamy na koncert rosyjskich ballad.
Wystapią: Alosza Awdiejew i Artyści Piwnicy pod Baranami: Tamara Kalinowska, Leszek Wójtowicz, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Piotr Kubowicz
www.piwnicapodbaranami.krakow.pl

Na projekcje filmowe zapraszamy do kameralnej sali kinowej. Koncerty odbędą się na Scenie na Antresoli.
Dla czytelników naszego Portalu mamy jedno podwójne zaproszenie na projekcję filmu "Rusałka" i koncert rosyjskich ballad w czwartek 9 grudnia oraz na koncert i seans "Zakochany Paryż" 16 grudnia w Centrum Sztuki Mościce.
Rozdamy je w drodze losowania. Wystarczy wysłać na adres naszej redakcji: redakcja(małpa)tarnow.net.pl swoje imię, nazwisko, telefon. W tytule maila należy koniecznie wpisać "Moskwa". Na zgłoszenia czekamy do 9 grudnia do godz. 14.30.
Zwycięzcą został Paweł Bojda. Gratulujemy!


Zobacz także inne aktualne konkursy na Tarnow.net.pl

Komentarze...