Profesjonalne Targi Ślubne w hotelu Tarnovia (FOTO cz. 1)
access_time 2011-02-27 20:19:09
Blisko 40 wystawców prezentowało suknie bielsze niż śnieg, najmodniejsze fasony garniturów, fontanny czekoladowe, oryginalne zaproszenia, ekskluzywne limuzyny i stylowe fryzury na Profesjonalnych Targach Ślubnych w niedzielę 27 lutego 2011 r. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Jakuba Gabika.


Uczestnicząc w tego typu targach można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Do wyboru jest bowiem kilkutygodniowe bieganie po mieście w poszukiwaniu wszystkich niezbędnych dodatków, albo możliwość obejrzenia oferty firm z branży weselnej, w tym przypadku m.in. z Tarnowa, Rzeszowa, Krakowa, Kielc, Brzeska, Nowego Sącza w jednym miejscu, w ciągu kilku godzin.

Przez osiem godzin w hotelu Tarnovia swoje oferty zaprezentowało blisko 40 wystawców, więc całe wnętrze hotelu przeznaczone pod ekspozycję (sala restauracyjna, sala konferencyjna, hol) było wypełnione po brzegi.

Wśród wystawców byli m.in. producenci i sprzedawcy sukien, garniturów, floryści i dekoratorzy wnętrz, kapele, właściciele limuzyn, samochodów retro a nawet TIRa, fotografowie i kamerzyści, styliści, wizażyści, fryzjerzy, jubilerzy, konferansjerzy, producenci oryginalnych zaproszeń ślubnych, hurtownie alkoholu, fajerwerki, konsultanci ślubni z Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych.

Nie obyło się bez pokazów mody ślubnej oraz pierwszego tańca w wykonaniu Mistrzów Świata w tańcach kubańskich. Gościem specjalnym targów był Sebastian Wątroba z serialu W11. Uczestnicy Targów stanęli także przed szansą wygrania bonów na suknie ślubne, wycieczkę i sesje narzeczeńskie oraz ślubne.


Czadowa Para

Pod tą nazwą kryje się ogólnopolska akcja skierowana do wszystkich par narzeczonych, które chcą zrobić coś dobrego. Organizuje ją Fundacja Kapucyni i Misje, która również miała swoje stoisko podczas Targów.

Podczas ślubu i wesela zaproszeni goście składają życzenia i często przynoszą kwiaty. Od niedawna jest w Polsce szlachetny zwyczaj, że Nowożeńcy proszą swoich gości o nie przynoszenie kwiatów. Pieniądze przeznaczone na kwiaty przekazują na jakiś szczytny cel.

Kapucyni zachęcają, aby wszyscy włączyli się w tę akcję. Zamiast kwiatów, które więdną szybko proponują, aby „czadowe pary” poprosiły zaproszonych na uroczystość gości, o życzenia i datek na szkołę.

Zebrane pieniądze przekazywane są na wybudowanie szkoły w Czadzie, w Afryce. Potrzeba na ten cel 100 tys. zł. Rezygnując z otrzymania kwiatów, można pomóc najbiedniejszym dzieciom w Afryce. Dać im szansę na to, by nauczyły się czytać i pisać. Edukacja jest dla nich nadzieją na lepsze życie. W podziękowaniu za okazane serce i datek pieniężny, każdej parze nadany zostanie tytuł honorowy: „CZADOWA PARA” oraz przesłany im zostanie krótki film nakręcony specjalnie na tę okazję i oryginalne zdjęcie z ich imionami i nazwiskiem.

Informacji na temat akcji "Czadowa Para Młoda" można szukać na stronie internetowej www.misje.kapucyni.pl. Narzeczeni, którzy chcieliby wziąć w niej udział, mogą się kontaktować bezpośrednio z bratem Benedyktem Pączką (mail: misje@kapucyni.pl, tel. 12 623 60 50 wew. 116).

Komentarze...