Niepokonany Kubańczyk dla Sęka
access_time 2011-02-28 16:59:00
Duże wyzwanie czeka Tarnowskiego Pięściarza Dariusza Sęka, który już 11 marca w Olsztynie podczas swojej pierwszej obrony pasa młodzieżowego mistrza świata organizacji TWBA zmierzy się z niepokonanym Kubańczykiem, Miguelem Welozo który zastąpi kontuzjowanego Diamela Selini.


Pas którego Darek będzie bronił w Olsztynie wywalczył podczas ostatniej walki w Grodzisku Mazowieckim, pokonał wówczas Jindricha Veleckiego i tym samym wywalczył pas młodzieżowego mistrza świata organizacji TWBA w kategorii półciężkiej.
Pojedynek trwał pełne 8 rund i zakończył się jednogłośnym zwycięstwem Darka.

Teraz Tarnowski pięściarz zmierzy się ze starszym od siebie, 37-letnim Miguelem Welozo. Kubańczyk ma na swoim koncie 13 zawodowych walk bez porażki oraz długą karierę amatorską. Od kilku lat mieszka i trenuje w czeskim Decin. Jest też zawodowym mistrzem Czech w wadze półciężkiej. Tytuł ten wywalczył 30 grudnia minionego roku, wygrywając na punkty z Czechem, Tomasem Adamkiem. – Nie widziałem jeszcze jego walk, ale nigdy nie lekceważę przeciwnika. Kubańczycy są znakomitymi zawodnikami. To jest mój pierwszy mistrzowski tytuł i pierwsza obrona. Presja jest oczywiście, ale to mnie tylko motywuje do ciężkiej pracy. Oczywiście do walki z Diamelem łatwiej było się przygotowywać, bo mogłem liczyć na pomoc i wskazówki kolegów, którzy z nim walczyli mówi Dariusz Sęk. - Wiem, że muszę być maksymalnie przygotowany i dać z siebie wszystko. Nastawiam się na walkę na pełnym dystansie 8 rund – dodaje. Obecnie Darek przebywa na zgrupowaniu w Warszawie gdzie ciężko trenuje przygotowując się do walki wraz z kolegami z grupy O'chikara Gmitruk Team.

Na tej samej gali w walce wieczoru swojego tytułu młodzieżowego mistrza świata WBC Interim oraz mistrza Inter-Continental IBO w wadzej junior ciężkiej bronić będzie Mateusz „MASTER” Masternak - który obecnie również przygotowuje się na zgrupowaniu w Warszawie.

Transmisję z gali przeprowadzi TV CANAL+ Sport, początek transmisji godz.22:30.


Info: Grzegorz Rutkowski

Komentarze...