Fontanna świetlna zniszczona. Wandale zatrzymani (FOTO)
access_time 2011-03-14 15:04:42
W sobotni wieczór dwóch młodych mężczyzn zniszczyło fontannę świetlną na rogu ulic Mickiewicza i Piłsudskiego. W wyniku współpracy policji i straży miejskiej udało się zatrzymać podejrzanych o akt bezmyślnego wandalizmu.


Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum, pełniący służbę wraz ze strażnikami miejskimi zatrzymali 20- i 15-latka z Tarnowa, którzy w sobotni wieczór uszkodzili fontannę znajdującą się na rogu ul. Mickiewicza i Piłsudskiego. Urząd Miasta Tarnowa szacuje straty na 35 tysięcy złotych.

Tarnowski magistrat w ciągu najbliższych dni i tak zamierzał zdemontować ledową dekorację, zastępującą wodę w fontannie.

Konstrukcja składa się z podstawy i elementów „wodnych” oplecionych oświetleniem LED-owym w kolorach „zimnej” i „ciepłej” bieli, z efektem spływającej wody. Dla podkreślenia oryginalnego kształtu, obrysy poszczególnych elementów są podkreślone wężem świetlnym. Wykonawca ozdób – firma ze Śląska – zapewnia wieloletnią działalność i estetykę urządzeń, gwarantujące upiększenie miejskich przestrzeni. Całkowity koszt trzech takich instalacji wyniósł niespełna 66 tys. zł.

Foto: Jakub Gabik

Użytkownik Tarnowianin zamieścił ciekawe zdjęcie na naszym facebookowym fanpage'u. Na fotografii zrobionej w sobotę (12 marca 2011 r.) widać pracownika, który majstruje przy Słońcu... Mowa oczywiście o części fontanny z Układem Słonecznym. Zobacz także: Fontanna z Układem Słonecznym ukończona (FOTO)

Komentarze...