Park Wodny nagrodzony
access_time 2011-03-14 15:04:06
Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski przyznała Gminie Miasta Tarnowa tytuł "Najlepsze Przedsięwzięcie roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2010" za tę inwestycję. Co roku na takie wyróżnienie mogą liczyć te inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju całego województwa.


Jak czytamy w uzasadnieniu Kapituły Konkursu "inwestycja wzbogaciła ofertę rekreacyjną Tarnowa, drugiej po Krakowie aglomeracji miejskiej w Małopolsce, cierpiącej dotąd na deficyt tego typu obiektów".

Uroczyste wręczenie dyplomów i prezentacja najlepszych małopolskich inwestycji odbyły się w Sali Obrad Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, a nagrody wręczyli: Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Przypomnijmy, że powstały w wyniku przebudowy pływalni przy ul. Piłsudskiego Park Wodny został udostępniony mieszkańcom w połowie października ubiegłego roku. Jest to wszechstronny i przede wszystkim dostosowany do potrzeb miasta obiekt o powierzchni blisko 5,5 tysiąca m2. Tarnowski Park Wodny mieści pływalnię sportową o wymiarach 25 x 12,5 m oraz basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 x 10 m, ze zjeżdżalnią, gejzerami, masażem karku oraz wanną do masażu wodnego. Tarnowski Park Wodny to również sauny – sucha i parowa oraz miejsce przeznaczone do wypoczynku po skorzystaniu z nich, a także odnowa biologiczna, usługi wodolecznictwa i rehabilitacji.

Obecnie z Parku Wodnego w Tarnowie dziennie korzysta średnio 1100 osób. To o około czterysta więcej niż przed modernizacją pływalni przy ul. Piłsudskiego. Budowa Parku Wodnego kosztowała 11,2 mln zł. Blisko cztery miliony pochodziły ze środków unijnych.

Info: Urząd Miasta Tarnowa


Zobacz także
Ogromna popularność Parku Wodnego

Komentarze...