Uwaga! Utrudnienia na skrzyżowaniu Szkotnik - Szujskiego
access_time 2011-03-16 13:20:42
W tym miejscu Tarnowa mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich informuje, iż w wyniku robót na drogach oraz zmian w organizacji ruchu największe trudności dotyczą przejścia dla pieszych i przejazdu pojazdów. Są one związane z budową dodatkowego pasa ruchu na ulicy Szujskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Szkotnik.


Zamknięte zostanie dla ruchu pieszych przejście w ciągu ulicy Szujskiego chodnikiem zlokalizowanym po zachodniej stronie tej ulicy, na odcinku od ulicy Powstańców Warszawy do ulicy Szkotnik oraz przed skrzyżowaniem z ulicą Szujskiego po wschodniej stronie ulicy Szkotnik od strony ronda im. gen. Fieldorfa. Wyłączone z ruchu będą także przejścia dla pieszych przez ulicę Szujskiego oraz ulicę Szkotnik przylegające do placu budowy. Ruch pieszych skierowany zostanie na najbliższe przejście zlokalizowane przy ulicy PCK.

Spodziewane są także utrudnienia w przejeździe związane z wykonywanymi robotami, a także okresowe zamknięcie jednego pasa jezdni ulicy Szujskiego i czasowe wyłączenie sygnalizacji świetlnej. Objazd w kierunku zachodnim i południowym od strony centrum miasta skierowany będzie przez ulicę Krakowską, rondo im. gen. Fieldorfa i ulicę Szkotnik.

Od czwartku 17 marca 2011 r. do odwołania zostanie wyłączony z użytkowania przystanek nr 633 Szujskiego – Klikowska. Przyczyną wyłączenia z ruchu w/w przystanku są rozpoczynające się prace drogowe związane z przebudową skrzyżowania Szujskiego – Szkotnik.

Przez okres, gdy przystanek Szujskiego – Klikowska będzie nieczynny, nastąpi zmiana miejsca zatrzymywania się autobusów linii: 0a, 11, 30, 31, 32, 35 i 36.

Autobusy linii 0a i 31 będą zatrzymywać się przed skrzyżowaniem z ul. Klikowską na przystanku nr 133 Al.Solidarności – Klikowska.

Autobusy linii 11, 30, 32, 35 i 36 będą zatrzymywać się na przystanku zastępczym ustawionym przy ulicy Klikowskiej w odległości około 80 m. od skrzyżowania. Na przystanku zastępczym nie będą się zatrzymywać autobusy obsługujące linie 3 i 4.


Zobacz także:
Nowy pas ruchu zamiast 49-metrowego ronda

Komentarze...