Ernest Bryll na scenie wyremontowanego teatru
access_time 2011-03-28 09:37:45
Wiersze Karola Wojtyły w oryginalnych aranżacjach będzie można usłyszeć już 1 kwietnia 2011 r. w Tarnowie. Z koncertem, w przededniu szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła II, wystąpi Ernest Bryll i Marcin Styczeń z zespołem.


Koncert nosi tytuł "Pieśń o Bogu ukrytym" i odbędzie się w piątek, 1 kwietnia 2011 r. o godz. 18.30 na Dużej Scenie wyremontowanego Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego. - Usłyszymy wiersze Karola Wojtyły w oryginalnych aranżacjach. W ten sposób Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO zamierza uczcić szóstą rocznicę śmierci Jana Pawła II i w radosny sposób czekać na Jego beatyfikację, która nastąpi dokładnie miesiąc później w Watykanie – podkreślają organizatorzy.

W czasie wieczornego koncertu dobroczynnego o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II będzie mówił Ernest Bryll, który jest znanym poetą, pisarzem, autorem tekstów piosenek, dziennikarzem i krytykiem. Wiersze Karola Wojtyły będzie śpiewał Marcin Styczeń. Usłyszymy kilkanaście utworów, wśród nich: „Miłość mi wszystko wyjaśniła…”, „Często myślę o tym dniu widzenia…”, „Ktoś się długo pochylał nade mną…”, „Z wolna słowom odbieram blask…”, „Santo subito”. Patronat honorowy nad koncertem sprawują: biskup tarnowski Wiktor Skworc, prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała i starosta tarnowski Mieczysław Kras. Koncert organizują wspólnie: Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO i Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego.

Wstępem na koncert są bilety-cegiełki w cenie 35 zł do nabycia w kasach Teatru. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na utworzenie Specjalistycznego Centrum Rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci.

Nasz portal jest patronem medialnym wydarzenia.

Na zdjęciu: Marcin Styczeń i Ernest Bryll w czasie jednego z koncertów.

Komentarze...