Lider tabeli rozgromił tarnowianki (FOTO)
access_time 2011-11-14 14:27:43
Po debiutanckim zwycięstwie siatkarek PWSZ Jedynki Tarnów w ostatniej kolejce drugiej ligi, tym razem we własnej hali tarnowska drużyna podejmowała lidera tabeli BKS Szóstkę Black Red White Biłgoraj.
Zespół z Biłgoraja w tym sezonie nie tylko nie przegrał jeszcze żadnego meczu, ale także nie stracił seta. PWSZ Jedynka seta ugrała, ale w cały mecz przegrała zasłużenie 1:3. Już w pierwszym secie rywalki PWSZ Jedynki potwierdziły, że do Tarnowa przyjechały wyłącznie po zwycięstwo. Szóstka Biłgoraj od początku zdominowała sytuację na boisku i wygrała 25:13. W drugiej partii znów lepiej zaczęły rywalki, jednak z biegiem czasu sytuacja na parkiecie się zmieniała i mimo kilku punktowej starty tarnowianki doprowadziły do remisu w końcówce, mając kilka piłek setowych. Po za ciętej końcówce PWSZ Jedynka dokonała tego, czego nie udało się jeszcze zrobić żadnej drużynie w tym sezonie. Wygrała 29:27, a Szóstka straciła pierwszego seta w obecnych rozgrywkach. Rozzłoszczone siatkarki z Biłgoraja powetowały sobie jednak w trzeciej partii, którą wygrały bardzo pewnie 25:16. W czwartym secie rywalki poszły „za ciosem” i wygrały 25:13. Mimo przegranej 1:3 trzeba pochwalić tarnowianki za determinację i walkę. 19 listopada czeka siatkarki kolejne trudne spotkanie. PWSZ Jedynka Tarnów zagra na wyjeździe z Karpatami Krosno, aktualnym wiceliderem tabeli. Foto: Tomasz Schenk