Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta (WYGRAJ BILETY)
access_time 2011-10-06 14:12:06
Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza na "Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie", który odbędzie się w dniach od 1 do 16 października.
Projekt "Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w Tarnowie" współfinansowany jest przez Unię Europejską oraz budżet województwa małopolskiego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007- 2013. Strona festiwalowa: www.scenaotwarta.pl Do rzadkości należą w Polsce wydarzenia z obszaru sztuki współczesnej, prezentujące i promujące aktualne trendy w sztuce, a dotyczące sceny baletowej i teatrów tańca współczesnego. Prezentować będziemy 12 spektakli zawodowych teatrów tańca z Polski i Europy. Kryterium doboru spektakli było głównie mistrzostwo wykonania i oryginalność prezentacji. Wybrane przez nas zespoły i spektakle gwarantują różnorodne style choreograficzne, bogactwo technik tańca i wyrazu muzycznego. Prezentacje sceniczne to główny nurt Festiwalu. Towarzyszyć mu będzie publikacja o charakterze badawczym, z obszaru historii tańca współczesnego w Polsce, autorstwa Anny Królicy. Autorka jest doktorantką Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezesem Fundacji Performa, współzałożycielką portalu nowytaniec.pl. Poza krytyką taneczną zajmuje się teorią i historią tańca, szczególnie w jego polskim i niemieckim kontekście. Publikowała w „Didaskaliach”, „Teatrze”, „Kontekstach”, „Scenie” oraz portalu kulturaenter.pl. Aktualnie pracuje nad zagadnieniem pamięci i ciała w Teatrze Śmierci Tadeusza Kantora i Tanztheater Wuppertal Piny Bausch. Imprezy towarzyszące Festiwalowi to także wernisaże dwóch wystaw fotograficznych, w tym jedna autorstwa Roberta Frąckowiaka. Odbędą się również filmowe prezentacje nawiązujące do głównego, tematycznego nurtu jakim jest taniec (15 tytułów), spotkania autorskie, warsztaty oraz premiery dwóch spektakli w choreografii Marty Pietruszki i Eryka Makohona, których producentem jest Centrum. Lekcje mistrzowskie prowadzić będzie Ewa Wycichowska, dyrektor Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, niezwykle utytułowana tancerka, choreograf, pedagog, profesor sztuk muzycznych, kierownik Zakładu Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Lekcje mistrzowskie poprowadzi także Katarzyna Aleksander Kmieć - pedagog tańca, choreograf, tancerka, jedna z najciekawszych postaci w młodym pokoleniu polskiej choreografii. Jest absolwentką Konserwatorium Tańca im. Barata w Lake Forest, Illinois. Obecnie związana jest z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Ogólnokształcącą Szkołą Baletową w Bytomiu. W Festiwalu pokażemy następujące tytuły:
 • Theater Bielefeld Niemcy- „My Hotel Paradise“
 • State Theatre of Košice, Slovakia - „Carmen”
 • Lubelski Teatr Tańca - „Nana”
 • Marta Pietruszka – „1287”
 • Art Color Ballet Kraków – “Deep Trip”
 • Aura Dance Theatre Litwa -„Time Line”
 • Polski Teatr Tańca - „Lato-Red Sun”, „Jesień-Nuembir”
 • Teatr Dada von Bzdulow Gdańsk - „Czerwona trawa”
 • Występ tancerzy Szkoły Baletowej w Bytomiu w programie przygotowanym specjalnie na MFTT SCENA OTWARTA
 • Teatr Rozrywki Chorzów - „Zobacz Alicjo”
 • 420 PEOPLE Czechy – “Sacrebleu”, “Small Hour”, “Golden Crock”, “Reen”
 • Teatr Opery i Baletu Lwów „Stworzenie świata”
Szczegółowe informacje na stronie: www.scenaotwarta.pl
Do wygrania: - zaproszenia na wszystkie wydarzenia Festiwalu od 01.10.2011 do 15.10.2011 (szczegółowy program na plakacie poniżej) Każdy kto prześle na adres redakcja@tarnow.net.pl swoje imię i nazwisko oraz nr tel. weźmie udział w losowaniu wejściówek. W tytule e-mail należy podać tytuł interesującego spektaklu (aby wziąć udział w losowaniu wszystkich wejściówek w tytule maila należy wpisać SCENA OTWARTA). Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o wygranej. Zwycięzcy: Piotr Bałła, Laila Arifulina, Magdalena Kras-Pyzik, Daniel Panocha, Małgorzata Knapik, Stanisław Olszówka, Marta Malik-Jurkiewicz, Mateusz Reczek, Jarosław Sobolewski, Żaneta Bałut, Jerzy Wróbel, Dominik Wieczorek, Ewa Czerwińska-Biś. Justyna Sędłak, Dominika Bojda, Joanna Lasko, Joanna Bartosz, Anna Curyło.
Komentarze...