Rozdajemy bilety na szekspirowski dramat władzy (KONKURS)
access_time 2012-01-05 17:25:35
"Makbet" w reżyserii Rafała Matusza - to opowieść o zdradzie, namiętnościach, miłości, pragnieniu władzy. W niedzielę, wtorek i środę na deskach Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego "Makbeta" Williama Szekspira w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka.
Problemy moralne związane ze sprawowaniem władzy i cena, jaką trzeba zapłacić za bycie władcą, interesują twórców dramatu od samego początku istnienia tej dziedziny sztuki. Temat ten podejmował już Sofokles w tragedii "Antygona", a po nim cały szereg innych dramaturgów, w tym również ten, który uchodzi za najwybitniejszego autora w historii światowego teatru – William Szekspir. „Makbet” należy do grupy utworów Szekspirowskich, w których dominuje tematyka miłości i władzy. W tym drugim przypadku autora fascynowało zagadnienie panowania nad ludźmi, wpływania na losy państwa i wynikające stąd uwikłania natury psychologiczno-moralnej, którym nadał formę przejmującego studium zła utożsamianego ze zgubną żądzą władzy, rozgrywającego się w duszy tytułowego bohatera. Sprowokowane przez sztukę pytanie: "jaka jest cena sprawowania władzy?" bynajmniej nie jest retoryczne, bo choć minęło wiele czasu od momentu powstania tragedii o tanie Kawdoru, a potem królu Szkocji, choć zmieniły się epoki i ustroje polityczne, istota sprawowania władzy i mechanizmy jej utrzymywania aż tak bardzo nie uległy zmianie. Spektakl "Makbet" Miejsce: Duża Scena, Tarnowski Teatr im. L. Solskiego Termin: 8, 10 i 11 stycznia - godz. 18.00 Bilety: na spektakl dostępne są również przez internet. www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr. Kup bilet - zabierz znajomych lub rodzinę do teatru! Rezerwacje biletów - tel. 14 688 32 87
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl - Tarnowski Teatr przygotował konkurs z wejściówkami na spektakl "Makbet". Do wygrania: - 10 jednoosobowych zaproszeń na spektakl prezentowany we wtorek 10 stycznia o godz. 18.00. Każdy kto prześle na adres k.bogusz@teatr.tarnow.pl w terminie do poniedziałku 9 stycznia do godz. 15.00 swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W treści zgłoszenia należy także podać adres portalu (Tarnow.net.pl). Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o wygranej.
Dla czytelników naszego Portalu mamy kolejne 10 pojedynczych zaproszeń na spektakl "Makbet" we wtorek 10 stycznia o godz. 18.00. Rozdamy je poprzez portal społecznościowy Facebook. Aby wziąć udział w konkursie należy na swoim profilu dodać do ulubionych stronę Tarnow.net.pl na Facebook.com. Można to zrobić klikając w obrazek tej dłoni , następnie trzeba się zalogować do swojego konta i kliknąć "Lubię to" Tarnow.net.pl. W poniedziałek poprzez naszą tablicę facebookową zorganizujemy konkurs, gdzie do wygrania będą bilety na spektakl "Makbet".
Komentarze...